NFC'li telefon önerisi

Anarchistx

Centipat
Merhaba, benim NFC'li telefon önerisine ihtiyacım var. Yoğun olarak bankacılık, e-ticaret ve sipariş vs uygulamalarını kullanıyorum. Geçen sene gene buradan konu açıp arkadaşların tavsiyesiyle valide hanıma Samsung M14 almıştım. Tam anne telefonu sıkıntı yok kamerası, bataryası vs yeterli ama benim bazı uygulamaları, telefonumda yer yok diye onun telefonuna yüklemiştim çok sık olmasa da arada takılma yapıyor. Sanırım 4 GB RAM yetmiyor. (gerçi şu an kullandığım IPhone'da 2 GB RAM var hiç takılma yapmıyor ama Samsung'ta takılma yapıyor, işlemciden de kaynaklanıyor olabilir.) O yüzden biraz daha yüksek RAM'e sahip telefon arıyorum. Oyun pek oynamam, bilardo vs tarzı düşük gereksinim isteyen oyun oynarım arada. Kamerayı da pek kullanmam, bozulsa 3 ay sonra fark ederim öyle söyleyeyim. Ekranın da üst düzey olmasına gerek yok, standart bir ekran yeterli benim için.

Bende eski model bir iPhone var az önce baktım 12.8 cm imiş boyutu, sırf küçük boyutlu diye değiştirmedim bugüne kadar, cepte taşırken çok rahat oluyor ama hafızası yetmiyor artık. O yüzden mümkünse küçük boyutlu bir telefon arıyorum.

Aradığım özellikler:

-NFC
-En az 6 GB RAM.
-Uzun vadede sıkıntı yaşatmayacak.
-İşlemcisi sorun çıkarmayacak.
-Zor ama mümkünse küçük boyutlu.

Bütçe olarak da 10 bin TL civarı. Biliyorum çok yeterli bir bütçe değil günümüzde ama sadece uygulama kullanım amacı için çok fazla para harcamak istemiyorum. 10k üstüne biraz çıkabilirim duruma göre.

Samsung cihazlarda ezelden beri NFC var. Kendim kullandığım için iyi ki var dediğim günler oldu. A34 işini görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı