NieR: Replicant oyunun başından bir şey anlamadım

Yer
North Memphis
Blurlu alanlar spoiler içerir. Dostlar, NieR: Replicant oynuyorum şu an ama ara sahneleri vs hiçbir şeyi atlatmadım ama anladığım kadarıyla bir kitap var ve bu kitaba dokununca yaratıklar geliyor. Şu küçük kıza yemek bulmaya gidiyorum derken kitaptan güçler kazandım ve yaratıklarla vs atmaya başladım. Acaba yanlış oyundan mı başladım diyorum ama Replicant ile başlanmalı yazıyordu her yerde. Sonradan açılıyor mu hikaye? Ben hiçbir şey anlamadım çünkü şu an. Bir anda acayip şeyler yaparken buldum kendimi, oyunu açalı 10 dk falan oldu en fazla. Daha fazla ilerlemeden yanlış oyundan falan başladıysam uyarın bekliyorum, oyun da arkada bekliyor 😅.

Oyunu biraz yanlış anlamışsın, şu anda ben de Replicant oynuyorum. Hikayesi bayağı derin ve zamanla anlayacaksın ama bazı kafa karışıklıklarını gidereyim.
Oyunun başındaki kız hasta ve yaratıklar ona geliyorlar abisi de korumak için kitaba dokunuyor. Kitabın yaratıkların gelmesiyle alakası yok. Neyse o kısım bitince, asıl oyun başlıyor ve ana karakterlere döneceksin burada da hikayeyi daha iyi anlamaya başlayacaksın. Bir de asıl oyunu oynayacağın karakterle en başta gördüklerin aynı abi ve kardeş değil.

Şimdi dayanamayıp biraz daha oynadım ve bir anda 1400 yıl ileri gittik ve oradaki aynı abi ve kardeş olmadığını mı söylüyorsunuz? Ayrıca oyunun bir anda 2d olması garibime gitti. Umarım ileride daha iyi anlarım. Ayrıca önce Automata mı oynamam gerekiyordu? Seri ile alakalı hiçbir şeye vakıf değilim. Düzenleme: 2d değilmiş lol. Aga umarım yanlış bir şey yapmıyorumdur. Çok güzel bir seriye benziyor, içine etmek istemiyorum. Oynanış ve mekaniklerine bayıldım.

Şimdi dayanamayıp biraz daha oynadım ve bir anda 1400 yıl ileri gittik ve oradaki aynı abi ve kardeş olmadığını mı söylüyorsunuz? Ayrıca oyunun bir anda 2d olması garibime gitti. Umarım ileride daha iyi anlarım. Ayrıca önce Automata mı oynamam gerekiyordu? Seri ile alakalı hiçbir şeye vakıf değilim.

Oyun 2D değil, evin orası bazı iç mekanlar öyle görünüyor. 🙂 Evet aynı abi ve kardeş değiller. Spoiler vermeyeceğim şu anda ana karakterdesin ve kardeşin de hasta. Şimdi oynamaya devam et, birazdan kurban bayramına dönecek ortalık ilk görevde. 😁

Ayrıca önce Automata mı oynamam gerekiyordu?
Benim bildiğim Automato 2. oyun. İlk Replicant'ın oynanması gerekir bence.
Not: Hiç oynamadım sadece çıkış tarihlerine ve sağdan soldan duyduğuma göre konuşuyorum.
Replicant'ın tarihinin yeni gözükmesinin sebebi ise yenilenip yeniden yayınlanmasıdır. Orjinali 2010'da Ps3'e ve Xbox 360'a çıktı.

Geri
Yukarı