Nintendo Switch almak mantıklı mı?

• Konuyu başlatan NIIC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 479

NIIC

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da bellirtiğim gibi haziran gibi almayı planlıyorum kardeşime Switch Lite almak geldi aklıma. Normal Switch'le arasında fiyat farkı olmadığını gördüm ve el konsollarından anlamıyorum PS sahibiyim ama Nintendo PSP vb. şeyleri denemek nasip olmadı arada bir bende oynarım diyorum sizce Nintendo Switch alınır mı? Nerelerde kullanılacak derseniz evde dışarıda tatilde arabada her yerde kullanılacak gibi sizce alınır mı? Herkese iyi Sosyaller.

Oyunlarını seviyorsan ve paran varsa alabilirsin.
Sadece elde kullanıcaksan Switch Lite TV bağlayıp oynamak istiyorsan Switch.

Bende normalde alacaktım haziran gibi ama vazgeçtim yazdan sonra 4060'lı bilgisayar alacağım emulator ile oynayacağım :D

Başlıkta da bellirtiğim gibi haziran gibi almayı planlıyorum kardeşime Switch Lite almak geldi aklıma. Normal Switch'le arasında fiyat farkı olmadığını gördüm ve el konsollarından anlamıyorum PS sahibiyim ama Nintendo PSP vb. şeyleri denemek nasip olmadı arada bir bende oynarım diyorum sizce Nintendo Switch alınır mı? Nerelerde kullanılacak derseniz evde dışarıda tatilde arabada her yerde kullanılacak gibi sizce alınır mı? Herkese iyi Sosyaller.
Amacın özel oyun ise eski DS'lere bakabilirsin. Ha ben her oyuna 1700₺ bayılırım dersen çok güzel bir cihaz.

Başlıkta da bellirtiğim gibi haziran gibi almayı planlıyorum kardeşime Switch Lite almak geldi aklıma. Normal Switch'le arasında fiyat farkı olmadığını gördüm ve el konsollarından anlamıyorum PS sahibiyim ama Nintendo PSP vb. şeyleri denemek nasip olmadı arada bir bende oynarım diyorum sizce Nintendo Switch alınır mı? Nerelerde kullanılacak derseniz evde dışarıda tatilde arabada her yerde kullanılacak gibi sizce alınır mı? Herkese iyi sosyaller.

Alınır ama alacaksanız Lite modelini tercih edin.

Exclusive oyunları ilginizi çekiyorsa alınır. Onun dışındaki oyunlar için alınmaz. Nintendo ayrı bir dünyadır. Exclusive oyunlarını seviyorsanız vazgeçmek zor gelir.

Sadece elde oynamak isterseniz Lite, tv de olsun derseniz standart model ile Oled arasında çok fiyat farkı yoksa Oled iyi olur. Oyunlara gelince, tr fiyatlandırması yok. Region lock denilen olay da yok mağazalarda. En ucuz mağazadan alabilirsiniz. Fakat tabii yine pahalı. Bunu da dijital hesap alarak, bir hesabı iki kişi kullanarak aşabilirsiniz. Kutulu ikinci el de bakabilirsiniz. Ama koleksiyon takıntınız yoksa dijital her zaman daha iyidir, daha hesaplıdır.

"Nintendo Switch alayım mı" diyen birine "Deck al" demek doğru değil. Birbirlerinin muadili, rakibi değiller çünkü. Xbox vs Ps gibi bir durum yok burada. Switch'in rakibi yok. Emulatör diyenler olacak, o da çözüm değil. Asla orijinalinin yerini ve deneyimini veremez.

Geri
Yukarı