Nintendo Switch Lite'a Windows yüklenir mi?

TunaFisch0

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600 / ASUS DUAL RTX 3060 / ASUS PRIME B-450 / 16GB RAM / 500GB M2 320GB HDD / 750W 80+ Gold PSU
Bilgisayarım masaüstü bilgisayar yazlığımızda da internet yok dolayısıyla internet çekemediğim için yazlığa bilgisayar götüremiyorum bu nedenle bende bir el konsolu arayışı içerisindeydim son zamanlarda. Nintendo Switch tabii ki aklıma gelen ilk tercih oldu lakin bütçem sınırlı olduğu için yolumu Nintendo Switch Lite modeline çevirdim. Bu modele Windows 10 veya 11 yüklenir mi?

Bilgisayarım masaüstü bilgisayar yazlığımızda da internet yok dolayısıyla internet çekemediğim için yazlığa bilgisayar götüremiyorum bu nedenle bende bir el konsolu arayışı içerisindeydim son zamanlarda. Nintendo Switch tabii ki aklıma gelen ilk tercih oldu lakin bütçem sınırlı olduğu için yolumu Nintendo Switch Lite modeline çevirdim. Bu modele Windows 10 veya 11 yüklenir mi?
Windows yüklenir mi bilmiyorum ancak yüklense bile oyunlar öyle bir yapıya optimize olmadığı için Windows oyunları oynayabileceğini sanmıyorum. Başka bir şeye yönelebilirsin.

Amacın nedir? Bilgisayara ihtiyacın olmadan da yapabileceğin bir şey mi? (Mesela Switch’de birçok AAA oyunu oynayabilirsin PC olmadan eğer amacın oyun oynamak ise.)

Linux kurabilirsin diye biliyorum ama emin değilim YouTube'da nasıl yapıldığı vardır varsa.

Amacım Windows çalıştırabilecek bir el konsolu sahibi olmak lakin Windows çalıştırabilecek konsollar 10000'den başlıyor benim de bütçem 4000TL.

O biraz zor ama latte panda diye bir kart var PC ama cebe sığacak kadar küçük.
Basic modeli 4000 5000 arası bulabilirsin.

Peki 4000TL civarında Windows çalıştırabilecek bir cihaz veyahut bir laptop öneriniz var oyunlarda fazla kasma yapmayacak? İkinci el olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı