Nintendo Switch OLED tanıtıldı

Kuscudayi

Hectopat
7 inç OLED ekran, LAN kablosu desteği, 64 GB depolama ve daha gelişmiş ses ilk göze çarpan detaylar.

resim_2021-07-07_000944.png

Destek çubuğu daha da geliştirilmiş. Artık sağlama benziyor. Eskisi direk kırılacak gibiydi. Bir de açıyı da ayarlayabileceğiz artık.

resim_2021-07-07_001118.png

1625605918995.png

Donanım olarak bir fark yok. Pil ömrü olarak normal Switch ile aynı süreleri hedeflemiş. Ekran OLED olduğu için bariz bir fark olacaktır el modunda.

Fiyatı 350€ olacak ve 8 Ekim de piyasaya sürülecek.
Benim diğer konsollardaki vergi ve kargo ücreti hesaplamalarıma göre amazon.de üzerinden 4350₺ civarı gelecek. Euro bu civarda kalırsa tabii.
Almak isteyenlere tavsiyem amazon.de ön sipariş açtığında alın. Ama parayı ürünü yollarken çekiyor. En azından stok problemi yaşamazsınız.
Eğer elinizde Switch yoksa 1000₺ fark verip almaya değer. Varsa almanızı tavsiye etmem.

Millet switch pro falan beklerken ne çıkardılar ya inanılmaz. Yalandan bi donanım değişimi falan yapsalardı keşke

Zaten sırf daha fazla para kazanmak için çıkarılmışa benziyor. Ekstra 50€ alacak Nintendo.

Eki Görüntüle 1099493

Bu adamlar geçmişte de bunu çok yaptı. 10 tane 3DS modeli vardı.
İşte tekel olunca böyle oluyor maalesef. Portatif anlamda başka bir alternatif olmayınca aynı modeli kırk kez çıkarıyorlar. İnşallah bi rakip gelir de AMD Intel rekabeti gibi kızışır ortalık

İşte tekel olunca böyle oluyor maalesef. Portatif anlamda başka bir alternatif olmayınca aynı modeli kırk kez çıkarıyorlar. İnşallah bir rakip gelir de AMD Intel rekabeti gibi kızışır ortalık.

Nintendo'ya rakip gelse kaç yazar. Bu adamlar rakiplerinin 10 sene gerisinden gelmeyi seviyor demek. İnsanlar Switch 2'ye kadar yine 480p de sürünmek zorunda kalacak. Bir de bu fiyattan çıkarmaları komik. Bundan daha ucuza Series S satılıyor. Şu cihazın ederi 200€ olmalıydı. Ama Nintendo oyun dünyasının Apple'si olarak görüyor kendini.

Dün yeni Switchler hakkında bir video izlemiştim. Lite kullanıcısıyım, eğer daha Switch almamış olsaydım gene Lite alırdım. Fiyatı 400 Dolar/Euro yap doğru düzgün bir geliştirme olsun konsolda. Yok düzeltilmiş destek çubuğu yok ses geliştirmesi yok milyar yıl önce yapılması gereken depolama alanı arttırma (sadece 32 GB arttırmışlar birde 😡). Beğendiğim tek detay OLED ekran. O kadar bekleyip bunu mu yaptılar diyorum sadece.
Nintendo'ya rakip gelse kaç yazar. Bu adamlar rakiplerinin 10 sene gerisinden gelmeyi seviyor demek.
Tamamen haklısınız.

OLED mi eskisinin ekranı neydiki?

Tanıtım videosu burada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşte tekel olunca böyle oluyor maalesef. Portatif anlamda başka bir alternatif olmayınca aynı modeli kırk kez çıkarıyorlar. İnşallah bir rakip gelir de AMD Intel rekabeti gibi kızışır ortalık.

En iyisi kim ne derse desin daha çıkmadı ama çıkacak olan Dell Alienware.

Çıkacak yolda.
Switch almamis olanlar için güzel Switch Lite almis olanlar için üzücü joyconlu Switch kullananlara tavsiye etmem gereksiz.

Son düzenleme:
Switch almamis olanlar için güzel Switch Lite almis olanlar için üzücü joyconlu Switch kullananlara tavsiye etmem gereksiz.
Neden üzücü olsun ki? Televizyona bağlamayacağım ve başkalarıyla beraber (aynı Switch'den) oynamayacağım için Lite aldım. Lite alanların çoğu da bu yüzden alıyor. Sırf OLED var diye abartmaya gerek yok bence.

Neden üzücü olsun ki? Televizyona bağlamayacağım ve başkalarıyla beraber (aynı Switch'den) oynamayacağım için Lite aldım. Lite alanların çoğu da bu yüzden alıyor. Sırf OLED var diye abartmaya gerek yok bence.
Aynen ben de tamamen bu sebeple lite aldım epey memnunum ya beni de götürür daha bu

Bende Lite aldım Lite ekranı normal Switch'den daha iyi olduğu için OLED ortada yoktu ve indirimli olduğu için. Ama Lite ekran boyutuna şimdi bakacak olursak normal Switch'den daha küçük. OLED ekranına bakarsak normal Switch'den de büyük ve OLED. Yani direk Lite almış olanlar için büyük fark eder farklı oyun deneyimi sunar bence ve bu arada normal Switch'in daha uzun ömür pil seviyeliside var. Sonuçda şimdi Switch Lite PSP gibi düşünüyorum OLED switchide PS Vita. PSP ve vita araları ne kadar fark ediyorsa öyle bence.

Geri
Yukarı