Nirvana X400 i5 1035G1 vs. Acer Swift SF314-42 AMD Ryzen 3 4300u

Bütçe
4000-6000

ahmetmehmet55655

Femtopat
Daha fazla  

Eminim bu konu birçok kez tartışılmıştır ama tekrar sormak istedim attığım linklerdeki bilgisayarların ikisi de benim için gayet yeterli özellikle. Acer bilgisayarı çok beğendim, ancak bir bilir kişiye sorduğumda laptoplarda AMD işlemci grubunu tavsiye etmem dedi.

Acer bilgisayarın depolama sorunu var. Biraz ama o benim için çok önemli değil onun dışında işlemcisinin 4. nesi olması benim hoşuma gitti açıkçası. AMD'nin garanti süresi bittikten sonra eğer bir sıkıntı olursa yedek parça da bulunamıyormuş galiba.

Casper'ın Acer'e göre parmak izi okuyucu, klavye aydınlatması ve malzeme kalitesi gibi konularda daha kötü olduğunu görüyorum. Ayrıca sorduğum "bilir kişi" Casper bilgisayarın ekran kartının biraz zayıf kalacağını söyledi.

Sırf AMD diye Acer bilgisayardan vazgeçmeli miyim sizce?

Eminim bu konu birçok kez tartışılmıştır ama tekrar sormak istedim attığım linklerdeki bilgisayarların ikisi de benim için gayet yeterli özellikle. Acer bilgisayarı çok beğendim, ancak bir bilir kişiye sorduğumda laptoplarda AMD işlemci grubunu tavsiye etmem dedi.

Acer bilgisayarın depolama sorunu var. Biraz ama o benim için çok önemli değil onun dışında işlemcisinin 4. nesi olması benim hoşuma gitti açıkçası. AMD'nin garanti süresi bittikten sonra eğer bir sıkıntı olursa yedek parça da bulunamıyormuş galiba.

Casper'ın Acer'e göre parmak izi okuyucu, klavye aydınlatması ve malzeme kalitesi gibi konularda daha kötü olduğunu görüyorum. Ayrıca sorduğum "bilir kişi" Casper bilgisayarın ekran kartının biraz zayıf kalacağını söyledi.

Sırf AMD diye Acer bilgisayardan vazgeçmeli miyim sizce?
Tabii ki de Acer. Senin bilen kişi seni yemiş sayılır.

Acer Swift 3'ün 4500u olan modelini kullanıyorum. Soru basit, o Casper çöpüne para verilmez. Swift 3 alın geçin, sorularınız olursa cevaplarım.

@Haruki Murakami Casper bilgisayarı özelinde değil de genel olarak belirttiğim bütçede Intel mi almalıyım AMD mi karar veremiyorum.
Acer Swift 3'ün 4500U olan modelini kullanıyorum. Soru basit, o Casper çöpüne para verilmez. Swift 3 alın geçin, sorularınız olursa cevaplarım.
İlerde photoshop öğrenmeyi planlıyorum sıkıntı çıkarır mı sizce adobe photoshop öyle her notebookta düzgün çalışmıyor diye okumuştum.
Bir de şu yedek parça konusunda ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
@Haruki Murakami Casper bilgisayarı özelinde değil de genel olarak belirttiğim bütçede Intel mi almalıyım AMD mi karar veremiyorum.

İlerde photoshop öğrenmeyi planlıyorum sıkıntı çıkarır mı sizce adobe photoshop öyle her notebookta düzgün çalışmıyor diye okumuştum.
Bir de şu yedek parça konusunda ne düşünüyorsunuz?
Bu bütçede en güçlü işlemci 4300U. Rakibi Intel işlemcilere karşı hem bu bütçede hem de genel olarak üstün. Photoshopda sorun çıkarmaz, yedek parça konusunda da ben cihazı alalı 3 hafta oldu zaten. Şu anlık yedek parçalık bir durum yok ama birkaç arkadaşım da Acer bilgisayarlar kullanıyor, onlar bir sorun yaşamadı.

Bu bütçede en güçlü işlemci 4300u. Rakibi Intel işlemcilere karşı hem bu bütçede hem de genel olarak üstün. Photoshop'da sorun çıkarmaz, yedek parça konusunda da ben cihazı alalı 3 hafta oldu zaten. Şu anlık yedek parçalık bir durum yok ama birkaç arkadaşım da Acer bilgisayarlar kullanıyor, onlar bir sorun yaşamadı.

Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

Geri
Yukarı