Nitro 5 cihazın bakımı yapılmalı mı?

522223

Decapat
Merhaba, cihazım gereğinden fazla ısınıyor CPU = 92°c GPU = 88°c gibi. Fakat babam bilgisayarcılara götürmemi istemiyor. Ya kendin yap ya da servise gönder dedi. Servis İstanbul'da gidip gelene kadar kargoda ne olur bilemiyorum. Ayrıca cihazı çok aktif şekilde kullanıyorum. 3-4 hafta sürer sanırım gelmesi. O yüzden tek seçenek kendim yapmam kalıyor fakat bazı kişiler garantisi bitene kadar ilk 2 sene ellemeyin diyor bazıları yapabilirsiniz diyor, kafam karıştı. Ne yapmalıyım? Ayrıyeten yaparsam macun olarak MX6 düşündüm, uygun mudur?

Boşta sıcaklıklar 60 ve 85 arası dalgalanıyor sürekli genel olarak 75 civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtubede temizleme videoları var acerin. Onlara bakıp yapabilirsiniz. Dikkatli yapmanızı öneririm. Macun konusunda uyumlu olanı seçin. Boşta benim laptop 30 derece var bi sıkıntı sizinkinde. Sadece temizlikle alakalı da olmayabilir.

Merhaba, cihazım gereğinden fazla ısınıyor CPU = 92°c GPU = 88°c gibi. Fakat babam bilgisayarcılara götürmemi istemiyor. Ya kendin yap ya da servise gönder dedi. Servis İstanbul'da gidip gelene kadar kargoda ne olur bilemiyorum. Ayrıca cihazı çok aktif şekilde kullanıyorum. 3-4 hafta sürer sanırım gelmesi. O yüzden tek seçenek kendim yapmam kalıyor fakat bazı kişiler garantisi bitene kadar ilk 2 sene ellemeyin diyor bazıları yapabilirsiniz diyor, kafam karıştı. Ne yapmalıyım? Ayrıyeten yaparsam macun olarak MX6 düşündüm, uygun mudur?

Boşta sıcaklıklar 60 ve 85 arası dalgalanıyor sürekli genel olarak 75 civarı.

Sıcaklık kullandığınız süreye ya da işlem gücüne göre değişir. Açıkçası servise göndermeniz taraftarıyım fakat daha garantisi dolmamış bir cihazın bu kadar ısınmasına şaşırdım.

Ne zamandır kullanıyorsunuz? Toz birikmiş olabilir içini açıp bir kompresörle hava üfleyin ve macun değişimi yapın.

Macun olarak önerim:

Boşta benim laptop 30 derece var bi sıkıntı sizinkinde. Sadece temizlikle alakalı da olmayabilir.

Sıcaklık değerleri biraz yüksek olsa da normal sınırlarda. 95 üstüne çıksa sorun olabilirdi.

Boşta 60 derece normal değil.
Macun kuruduysa ve bilgisayarın içi tozlandıysa gayet de normal. Cihaz hava alamıyor, macun ömrünü yitirmiş. Kaç derece olması gerekiyor şu şartlarda size göre?

Macun değişimi yapılır, içi temizlenir. Ondan sonra da bu sıcaklıklar devam ediyorsa sıkıntı var diyip servise gönderilir. Nitro 5 evet serin çalışan bir cihaz değil ama Monster gibi aşırı ısınma sorunları olan bir cihaz da değil. Cihazda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Ben beğenmedim attım diye benim yorumuma beğenmedim atan bir güruh 🤣

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Macun olarak şunu düşünüyorum. https://www.hepsiburada.com/arctic-...agaza=Teknobiyotik&url_src=and-product-detail
Bir de kafamda birkaç soru var fanlar ve blok arasında hava kaçağı olmaması için kullanılan bantlar çıkarıldığında işlevini yitirir mi? Bir de termal padlere ellemeden kapatmayı düşünüyorum sıkıntı yaratır mı bu?
Macun güzel. Bantları çıkarmayın dursun. Termal pedleri niye elleyesiniz ki?

Macun güzel. Bantları çıkarmayın dursun. Termal pedleri niye elleyesiniz ki?

Batları bir kısmını çıkarmak mecburiyetindeyim Wi-Fi anten ve ekran kablolarını bloğun hava çıkışından geçirmişler. Yoksa bloğu yerinden çıkaramam. Videoyu izlerseniz görürsünüz zaten bende bu şekilde yapmayı düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de macunu Thermal Grizzly hydronaut aldım MX6 yerine biraz inceledikten sonra.

Ne zamandır kullanıyorsunuz? Toz birikmiş olabilir içini açıp bir kompresörle hava üfleyin ve macun değişimi yapın.

Macun olarak önerim:

Sıcaklık değerleri biraz yüksek olsa da normal sınırlarda. 95 üstüne çıksa sorun olabilirdi.

Kusura bakmayın görmemişim sorularınızı ayrıca geç cevap veriyorum biraz. Cihazı yaklaşık 8-9 aydır yoğun olarak kullanıyorum. Günde bazen 6 saat bazen 10 saat bazen 24 saat hatta 2-3 gün hiç kapanmadığını hatırlıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı