Nitro 5 i5 12500H cinebech R23 testi sonuçları nasıl?

Berkant29

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, öncelikle HWMonitor'u açıp çoklu çekirdek testi yaptım. Testi yaparken 100 derecede çalıştı fanlar Max'da olmasına rağmen. Bu değer çok fazla geldi fakat almasi gereken puanı aldı. Hatta geçti biraz. Sonrasında tekli çekirdekte 55-60 derecede çalıştı 1600 puanı rahat geçmesi gerekirken 1585'te kaldı. Aynı model diğer laptoplar geçmiş gördüğüm kadarıyla. Sıcaklık ve tekli çekirdek skoru normal mi sizce? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden.
Nitro sense üzerinden,
Fan modu: Max.
Güç modu: Performans'ta iken yaptım.
@Artoria Pendragon hocam müsaitseniz yorumunuzu bekliyorum.

20230508_042723.png

100 derece fazla gelse de 96W gibi bir değer çekerken gayet normal Nitro için hocam. Bir sıkıntı yok.

Hocam öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim birkaç aklıma takılan şey var.
Forumda bir arkadaş Windows 10 ile cokluda 10k alıyordu sonra W11 ile almasi gerekeni almıştı hatırlarsınız belki, onun değerleri: Çoklu: 13963 tekli: 1663 Power package: 100W temperatures package Max: 93 derece. Buna bakınca benimki hem teklide geride hem de sıcaklık çok daha fazla 12500H için Intel 100 derece belirtmiş en fazla çalışma sıcaklığını. İade etme şansım var siz ne dersiniz? Tekli böyle olunca oyunda daha az mı fps alırım acaba yoksa o aradaki puan o kadar önemli olmaz mı oyunlar için? Ek olarak sol egzoz fanı sağ egzoz fanına göre daha az miktarda hava atıyor dışarıya fakat sol taraf 7300 RPM sag taraf 7100 RPM'de idi.

Forumda bir arkadaş Windows 10 ile cokluda 10k alıyordu sonra W11 ile almasi gerekeni almıştı hatırlarsınız belki, onun değerleri: Çoklu: 13963 tekli: 1663 Power package: 100W temperatures package Max: 93 derece. Buna bakınca benimki hem teklide geride hem de sıcaklık çok daha fazla 12500H için Intel 100 derece belirtmiş en fazla çalışma sıcaklığını. İade etme şansım var siz ne dersiniz? Tekli böyle olunca oyunda daha az mı FPS alırım acaba yoksa o aradaki puan o kadar önemli olmaz mı oyunlar için? Ek olarak sol egzoz fanı sağ egzoz fanına göre daha az miktarda hava atıyor dışarıyor fakat sol taraf 7300 RPM sag taraf 7100 RPM'de idi.

Farklı RPM'lerde çalışması normal olabilir, o şekilde tasarlanmıştır. Cihaz altı açık mıydı siz testi yaparken?

Sol taraf daha hızlı dönmesine rağmen daha az hava atıyor onu demek istemiştim. Düz, sert bir masanın üzerinde yaptım hocam. Masa bayağı geniş laptop masanın tam ortasında seklinde.

Testi yapan diğer kişi altı açık şekilde yapmış olabilir. O da etkiler.

@azzam hocam merhaba sizinle aynı laptopa sahibim hatırlarsınız belki benim testler bu şekilde gece 3'te pencere açık bir şekilde masada yapmıştım siz nasıl yapmıştınız. Benimki 100 derecede çalıştı çoklu çekirdekte. Teklide de vermesi gerekenin altında kaldı.

Testi yapan diğer kişi altı açık şekilde yapmış olabilir. O da etkiler.

Teşekkür ederim hocam arkadaşa sordum bakalım. Ege hocam bu arada 100 derecede çalışması sırasında bir şey olmamıştır değil mi? Iki test yaptim çokluda arada dinlendirerek ikisinde de 100 derecede çalıştı çünkü. Herhalde bir şey olacak olsa kapatırdı kendini.

Son düzenleme:
@azzam hocam merhaba sizinle aynı laptopa sahibim hatırlarsınız belki benim testler bu şekilde gece 3'te pencere açık bir şekilde masada yapmıştım siz nasıl yapmıştınız. Benimki 100 derecede çalıştı çoklu çekirdekte. Teklide de vermesi gerekenin altında kaldı.

Teşekkür ederim hocam arkadaşa sordum bakalım. Ege hocam bu arada 100 derecede çalışması sırasında bir şey olmamıştır değil mi? Iki test yaptim çokluda arada dinlendirerek ikisinde de 100 derecede çalıştı çünkü. Herhalde bir şey olacak olsa kapatırdı kendini.
Bir şey olmaz hocam.

Forumda bir arkadaş Windows 10 ile cokluda 10k alıyordu sonra W11 ile almasi gerekeni almıştı hatırlarsınız belki, onun değerleri: Çoklu: 13963 tekli: 1663 Power package: 100W temperatures package Max: 93 derece. Buna bakınca benimki hem teklide geride hem de sıcaklık çok daha fazla 12500H için Intel 100 derece belirtmiş en fazla çalışma sıcaklığını. İade etme şansım var siz ne dersiniz? Tekli böyle olunca oyunda daha az mı FPS alırım acaba yoksa o aradaki puan o kadar önemli olmaz mı oyunlar için? Ek olarak sol egzoz fanı sağ egzoz fanına göre daha az miktarda hava atıyor dışarıya fakat sol taraf 7300 RPM sag taraf 7100 RPM'de idi.

O testi yapan bendim. Şöyle bir sorum olacak laptopun 15.6 inç mi yoksa 17.3 inç mi?

Geri
Yukarı