Nitro 5 i5 12500H cinebech R23 testi sonuçları nasıl?

@azzam hocam merhaba sizinle aynı laptopa sahibim hatırlarsınız belki benim testler bu şekilde gece 3'te pencere açık bir şekilde masada yapmıştım siz nasıl yapmıştınız. Benimki 100 derecede çalıştı çoklu çekirdekte. Teklide de vermesi gerekenin altında kaldı.

Teşekkür ederim hocam arkadaşa sordum bakalım. Ege hocam bu arada 100 derecede çalışması sırasında bir şey olmamıştır değil mi? Iki test yaptim çokluda arada dinlendirerek ikisinde de 100 derecede çalıştı çünkü. Herhalde bir şey olacak olsa kapatırdı kendini.

Bir de şöyle bir durum var. Sizin işlemcininz de çoklu çekirdekte benim işlemcimi geçmiş. Bu da demek oluyor ki aynı işlemci aynı marka laptop aynı model olsa da birebir aynı sonuçlara verecek diye bir şey yok. Bu işlemcinin silikon kalitesine bağlı olarak değişebilir. Bunu şuna benzetebilirsiniz. Aynı mısır tarlasındaki aynı kökten çıkan bir mısır koçanının diğerine göre biraz daha iri biraz daha büyük olması gibi. Çünkü işlemci üretilirken de benzer şeyler oluyor.

Bir de şöyle bir durum var. Sizin işlemcininz de çoklu çekirdekte benim işlemcimi geçmiş. Bu da demek oluyor ki aynı işlemci aynı marka laptop aynı model olsa da birebir aynı sonuçlara verecek diye bir şey yok. Bu işlemcinin silikon kalitesine bağlı olarak değişebilir. Bunu şuna benzetebilirsiniz. Aynı mısır tarlasındaki aynı kökten çıkan bir mısır koçanının diğerine göre biraz daha iri biraz daha büyük olması gibi. Çünkü işlemci üretilirken de benzer şeyler oluyor.
Haklısınız hocam, kafamı 100 dereceye çıkması karıştırdı zaten işlemcinin max calisma derecesi 100 derece. Siz fanlar max'da güç modu performansta iken mi yapmıştınız çünkü max 93 derece görmüşsünüz.

Haklısınız hocam, kafamı 100 dereceye çıkması karıştırdı zaten işlemcinin Max calisma derecesi 100 derece. Siz fanlar Max'da güç modu performansta iken mi yapmıştınız çünkü Max 93 derece görmüşsünüz.

Evet. Fanlar Max'ta idi. Ama şöyle ben testi çalıştırmadan önce fanları fulledim. Bir 10 saniye sonra çalıştırdım testi. Belki bu da etki etmiş olabilir. Siz testi genel olarak izlediniz mi?
Belki anlık olarak işlemci o sıcaklıklara çıkmış sonrasında düşmüştür. Ama tabii genel olarak 100 derecede çalıştıysa bir şey diyemicem.

Evet. Fanlar Max'ta idi. Ama şöyle ben testi çalıştırmadan önce fanları fulledim. Bir 10 saniye sonra çalıştırdım testi. Belki bu da etki etmiş olabilir. Siz testi genel olarak izlediniz mi?
Belki anlık olarak işlemci o sıcaklıklara çıkmış sonrasında düşmüştür. Ama tabii genel olarak 100 derecede çalıştıysa bir şey diyemicem.

Genelde 100 derecede çalıştı hocam maalesef. Düşmedi test bitene kadar. Ben de aynı şekilde yaptım girmeden fulledim.
Siz BIOS güncellemesi veya Windows 11 22H2 guncellemesini(isteğe bağlı indir yazıyor) yapmis miydiniz hocam?
Bir de hocam mod: varsayılan, fan: otomatikte iken herhangi bir yük bindiren uygulamada(oyun vs.) Klavyenin sol tarafında ince biz vızzz sesi geliyor. F tuşunun oralara kulagınızı yaklaştirinca gelir yuksek ihtimal. Bu olay sizde de var mi?

Son düzenleme:
Genelde 100 derecede çalıştı hocam maalesef. Düşmedi test bitene kadar. Ben de aynı şekilde yaptım girmeden fulledim.
Siz BIOS güncellemesi veya Windows 11 22H2 guncellemesini(isteğe bağlı indir yazıyor) yapmis miydiniz hocam?
Bir de hocam mod: Varsayılan, fan: Otomatikte iken herhangi bir yük bindiren uygulamada(oyun vs.) Klavyenin sol tarafında ince biz vızzz sesi geliyor. F tuşunun oralara kulagınızı yaklaştirinca gelir yuksek ihtimal. Bu olay sizde de var mi?

Hocam bende BIOS güncel. VW Windows 11 yüklü. Diğer dediğiniz "vızz sesi"hiç dikkat etmedim bakmam lazım.

Hocam bende BIOS güncel. VW Windows 11 yüklü. Diğer dediğiniz "vızz sesi"hiç dikkat etmedim bakmam lazım.

Tamamdır hocam, Acer'ın sitesinden son BIOS sürümünü indirip kuracağım değil mi? Başka herhangi bir şey yapmaya gerek var mı? Bazılarında ESP hatası mı ne veriyormuş ondan dolayı soruyorum.

Tamamdır hocam, Acer'ın sitesinden son BIOS sürümünü indirip kuracağım değil mi? Başka herhangi bir şey yapmaya gerek var mı? Bazılarında EFI hatası mı ne veriyormuş ondan dolayı soruyorum.

Evet. Bende vermedi. Sende verirse.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoya bakabilirsin.

Hocam selam konuyu tekrar açıyorum ama benzer bir sorunum var bende R23 testi yapıyorum Core Temp ile kontrol ettigimde 4. çekirdeğin 100 derece olduğunu görüyorum diğerleri Max 97, siz Core Temp ile baktiniz mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı