Nitro 5 laptop oyun sırasında 85 derece oluyor

knk256

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Kuyumcu
SSD veya HDD modeli
512Gb 6000 okuma 4000 yazma
Merhaba arkadaşlar 2022 model Nitro 5 sahibiyim cihazımda aşırı ısınma problemi var. Fotoğrafta gözüktüğü gibi işlemci 60-85 bandında geziyor ekran kartı 55-65 arasında geziyor boştaki değerleri bu şekilde bu sıcaklığa rağmen fanlarda yüksek çalışıyor ve gürültülü. Belirtmeliyim ki cihaz bakımları işte macun değişimi fan temizliği vs 2 hafta önce serviste yapıldı buna rağmen sonuçlar bu şekilde. Müşteri hizmetleri oyun bilgisayarı olduğu için durumun normal olduğunu aktarıyorlar yani mal yerine koyuyorlar bu durumla alakalı ne yapabilirim? Ve pil süresi de 1.30 saati bile çıkartmıyor güç tasarruf modunda kullanmama rağmen.
nitro sense.png

Aynı cihazı kullanıyoruz bu seride genel olarak sıcaklıklar çok fazla bence aynı sorun bende de var bir de laptop aldıysan fan sesine dayanman gerekiyor.

Kesinlikle haklısınız ancak bundan önce ASUS TUF ROG Lenovo IdeaPad Gaming MSI Bravo HP Pavilion Gaming kullandım hiçbirinde bu kadar fan sesi çıkmıyordu 5000RPM civarında geziyordu fanlar hep ilk kez bu kadar gürültülü bir cihaz kullanıyorum gerçi onlar Ryzen 7 serisindendi Intel'den dolayı fark olur mu bilmiyorum.

Acer daha yıl başına kadar cihazın içi açıldığı gibi garanti dışı bırakıyordu cihazları anca kafalarına dank etti ve artık RAM yükseltme yaparken garanti dışı kalmıyor.

Cihaz masada bu değerler görürken ancak yükselticim vardı 10cm normalde öyle kullanıyorum yine de 60 derecenin altına düşmüyor ve çok yüksek fan sesi devam ediyor.

Turbo Boost kapatmayı denediniz mi peki? MUX Switch açıksa şarjın hızlı bitmesinin nedeni o olabilir çünkü MUX bataryayı sömürüyor pilde kullanırken.

Kesinlikle haklısınız ancak bundan önce ASUS TUF ROG Lenovo IdeaPad Gaming MSI Bravo HP Pavilion Gaming kullandım hiçbirinde bu kadar fan sesi çıkmıyordu 5000RPM civarında geziyordu fanlar hep ilk kez bu kadar gürültülü bir cihaz kullanıyorum gerçi onlar Ryzen 7 serisindendi Intel'den dolayı fark olur mu bilmiyorum.
Intelden dolayi olabilir hocam ryzen 6600h serisi daha iyi. Ama cidden garip sizdeki durum bence baktırın cihaza.

Bendeki durumda boşta bu.
1688642180602.png

Geri
Yukarı