Nitro 5 laptop takılan ses cihazlarında sol taraftan ses vermiyor

Metehan67

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Micron 512 Gb Gen4 SSD
Ekran kartı
Nvidia Geforce Rtx 3070 ti
İşlemci
İ7 12700h
Merhaba arkadaşlar, yeni almış olduğum Acer Nitro 5 model dizüstü bilgisayara her zaman kullanmakta olduğum bir kulak içi kulaklığı taktığım zaman sol taraftan ses alamıyorum. Kulaklığı farklı cihazlarda da denedim sorunsuz çalışıyor. Farklı kulaklıkları da denedim, onlarda da sol taraftan ses alamıyorum. Cihaza tekrar format attım, tekrar driver güncellemelerini yaptım fakat sorunum düzelmedi. Başına gelen var ise veya bilgisi olan var ise destek olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, yeni almış olduğum Acer Nitro 5 model dizüstü bilgisayara her zaman kullanmakta olduğum bir kulak içi kulaklığı taktığım zaman sol taraftan ses alamıyorum. Kulaklığı farklı cihazlarda da denedim sorunsuz çalışıyor. Farklı kulaklıkları da denedim, onlarda da sol taraftan ses alamıyorum. Cihaza tekrar format attım, tekrar driver güncellemelerini yaptım fakat sorunum düzelmedi. Başına gelen var ise veya bilgisi olan var ise destek olabilir mi?

Muhtemelen sorun işletim sistemindendir. Düşük ihtimal ise jak soketinde.
Başka bir işletim sistemi kurup, bütün driverları tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

Peki buna bir çözüm var mıdır? Orijinal Windows 11 Home sürümü kurdum. ISO dosyası Microsoft sitesinden indirildi. Bunun dışında forumlar da ve YouTube kanalların da bulunan birçok yolu denedim.

Cihazda Bluetooth var ise Bluetooth bir cihaz bağlayın yine aynısını yapıyorsa, yazılımsal düzgün geliyorsa jak soketi sorunlu.

Cihazda Bluetooth var ise Bluetooth bir cihaz bağlayın yine aynısını yapıyorsa, yazılımsal düzgün geliyorsa jak soketi sorunlu.

Bunu düşündüm fakat elimde Bluetooth özellikli bir kulaklık yok maalesef.

Merhaba arkadaşlar, cihazı yakında ki bir bilgisayarcıya götürdüm ve kutuda sıfır kulaklık ile denedi. Sorunun jack girişin de olduğu kesinleşmiş oldu. Alalı daha 4 gün olmuştu değişime göndereceğim ürünü. Destekleriniz için teşekkür ederim. Şu anlık sorunum çözülmüş oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı