Nitro 515-58 laptop oyunlarda 95-98 derecelere çıkıyor

Hakan Köksal

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım çok ısınıyor alalı 6 aya yakın oldu ama çok ısınıyor oyunlarda. Driverlar falan hepsi ayarlı bilgisayarı oyunlar için performans moduna aldım güncellemeleri tam ama çok ısınıyor. Oynadığım oyunlar 7 Days to Die, Back 4 Blood, ETS, Valorant. Bugün Back 4 Blood indirdim ve ayarları en düşüğe aldım yine de 95 98 dereceler arası gidip geliyor sıcaklık.

Bilgisayarım: Acer Nitro 515-58 12th gen Intel(R) Core(tm) i5-12450H 24 GB RAM.
Sebebi ne olabilir yoksa normal mi böyle olması? Yakın zamanda servise götürmeyi düşünüyorum ya da soğutucu almayı sizler ne önerirsiniz? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Normal değil. İlk aldığınızda sıcaklıklar ne durumdaydı? Bakım zamanı gelmiş olabilir. Macun pump out etkisi yaratmış olabilir. Cihaza termal macun değişimi ve fan bakımı yapabilecekseniz cihazı söküp yapın. Yapamazsanız serviste yaptırın.

Soğutucu kesinlikle almayın, yararından çok zararı var. Fanların daha hızlı toz toplamasına neden olur.

Bakım zamanı gelmiştir servise yollayın yapıp geri göndersinler siz yaparsanız garantisi bozuluyor. 6 ay içinde normalde macun kurumaz ama tozlu ortamda kullanıldıysa üstünde filtre olmuştur.

Geri
Yukarı