Nitro+ RX5700 XT kart RTX2070 Super'e rakip midir?

tentaroza

Decapat
Daha fazla  
Sapphire Nitro+5700XT'nin 2070 Super'e rakip olduğunu okudum ama benim kartım ASUS TUF RX 5700XT. Marka farkı var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_3275.jpeg
    IMG_3275.jpeg
    59,6 KB · Görüntüleme: 13
Gerçekçi olursak düz 2070'e daha çok rakip. DLSS'in görüntü kalitesinde FSR'dan bir tık önde olması orayı dengeliyor. Günümüzde bu iki kartı yalnızca saf kas gücü performansına göre kıyaslamak doğru olmaz.

Hocam sizde once RX serisi kart vardı değil mi yanlışmı hatırlıyorum.

Evet 6600 XT kullanıyordum.

Ben AMD sıkıntılı konusuna katılmıyorum en sıkıntılı dedikleri coğu AMD kartın Sapphire olanını kullandım sıkıntı cıkmadı sizce markaylamı alakalı sizin deneyiminiz nedir?

Bence AMD sıkıntılı konusuna katılmıyorum en sıkıntılı dedikleri coğu AMD kartın Sapphire olanını kullandım sıkıntı cıkmadı sizce markaylamı alakalı.

Vakaların %80'i kullanıcı kaynaklı. Bilgisayarı çöp gibi kullanma, dandik PSU seçimleri vb.

Lakin AMD ya da üretici partner kaynaklı sorunlu kartlar da mevcut. RX 590 Fatboy olsun, 5700 XT ROG Strix olsun, 5600 XT'nin vBIOS kaynaklı sorunları olsun, 6700 XT'nin neredeyse 1 sene kadar yaşadığı tarayıcı donanım hızlandırma sorunları olsun kullanıcıların masum olduğu konular.

Vakaların %80'i kullanıcı kaynaklı. Bilgisayarı çöp gibi kullanma, dandik PSU seçimleri vb.

Lakin AMD'ya da üretici partner kaynaklı sorunlu kartlar da mevcut. RX 590 Fatboy olsun, 5700 XT ROG STRIX olsun, 5600 XT'nin VBIOS kaynaklı sorunları olsun, 6700 XT'nin neredeyse 1 sene kadar yaşadığı tarayıcı donanım hızlandırma sorunları olsun kullanıcıların masum olduğu konular.

Dediğim gibi sorunların coğu marka kaynaklı bir de yeni çıkan kartlar ilk sene driver konusunda sıkıntılı çıkış yapabiliyorlar.

Dediğim gibi sorunların coğu marka kaynaklı bir de yeni çıkan kartlar ilk sene driver konusunda sıkıntılı çıkış yapabiliyorlar.

6600 XT'nin çıkışında da anakart uyum sorunları yaşanmıştı. Ben MSI anakart kullandığım için etkilenmedim ama Gigabyte, Asrock gibi markalarda çözülmesi 1 ayı bulmuştu.

Benim için kartın AMD ya da NVIDIA olması önemli değil. Bana sundukları ve ihtiyacıma ne denli karşılık verdikleri önemli. Sırasıyla 1050 Ti - 5500 XT 8 GB - 6600 XT & 3060 12 GB - 4060 Ti 8 GB kullandım, 1050 Ti ve 3060 12 GB dışındakilerden memnun kaldım.

6600 XT'nin çıkışında da anakart uyum sorunları yaşanmıştı. Ben MSI kullandığım için etkilenmedim ama Gigabyte, ASRock gibi markalarda çözülmesi 1 ayı bulmuştu.

Benim için kartın AMD'ya da NVIDIA olması önemli değil. Bana sundukları ve ihtiyacıma ne denli karşılık verdikleri önemli. Sırasıyla 1050 Ti - 5500 XT 8 GB - 6600 XT & 3060 12 GB - 4060 Ti 8 GB kullandım, 1050 Ti ve 3060 12 GB dışındakilerden memnun kaldım.

3060 da ne sıkıntısı yaşadınız bayağı oneriliyor forumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı