Nitro V15'te GPU'nun düşük Watt ile çalışması sorun olur mu?

Bütçe
25.000 TL

Lemon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Son 3-4 gündür laptop bakınıyorum. Bütçe 22.000 ile başladı, 27.000'e kadar zorladım.

Beğendiğim ve aklıma yatan çok güzel Acer V 15 modelleri var fakat ne hikmetse, bu modellere ait her 4050 ekran kartının maksimum çalışma kapasitesi 45-70 watt. Yani bu kafamda bir soru işareti yaratıyor. Bu W olayının bu kadar düşük olması problem yaratır mı?

Bu açığı farklı bir teknoloji ile mi kapatıyor acaba bu Acer serileri?

Abartısız her modeline baktım ve durum bu. Bunun yanında diğer baktığım markaların 4050 GPU modellerimin 95 W ile başlıyor, 145 W'a kadar gidiyor. Fakat işlemcileri ve RAM'leri vs kötü.

GPU'nun bu güç olayı bu kadar önemli midir? Bu konuyu problem etmeli miyim?

Cevap ve yardımlarınızı bekliyorum.

Zaten 80W'u olması lazım geçemiyor NVIDIA sınırı var. 4060 100W 4070'de 110W geçemiyor NVIDIA sınıtından. Geri kalan wattlar pazarlama. Oyunlarda 4070 ile 80W üstüne çok nadiren çıkıyor benim laptop mesela.

Her modeli değil sadece V15 modeli oyle ve V15 alınmaz.

Öncelikle RTX4070'e kadar sınır 100W eğer üretici sınırı aşağı cekmez ise. Nitro V15 aslında gerçek bir Nitro değil. Eskiden Aspire 7 diye isimlendirilen model gibi. Düşük GPU ve kötü bir soğutmaya sahip. Bütçenize çok yakın bu model varken başka bir şey düşünmeyin;

140W RTX4050 ve MUX Switch mevcut.

Zaten 80W'u olması lazım geçemiyor NVIDIA sınırı var. 4060 100W 4070'de 110W geçemiyor NVIDIA sınıtından. Geri kalan wattlar pazarlama. Oyunlarda 4070 ile 80W üstüne çok nadiren çıkıyor benim laptop mesela.

Benim 3060 da 80W ortalama, çok nadir 100W oluyor.

3060'in oldugu laptop marka ve modelini verir misin lütfen?

3000 serisi GPU'lar da limit yok, gerekli durumlarda oyun oynanırken bile maksimum watt değerini verebilirler ama 4000 serisinde oyun sırasında 100W üstüne çıkmıyorlar, RTX4080 ve RTX4090 bu limite dahil değil. Sizin attığınız ürün düşük watt değerine sahip ve MUX bulunmayan kalitesiz bir ürün. 75W GPU bulunuyor, yani limitin altında ekstra bir limit var. 140W olan bir 4050 oyunlarda 100W tüketebiliyor, doğal olarak daha yüksek performans veriyor.

Öncelikle RTX4070'e kadar sınır 100W eğer üretici sınırı aşağı cekmez ise. Nitro V15 aslında gerçek bir Nitro değil. Eskiden Aspire 7 diye isimlendirilen model gibi. Düşük GPU ve kötü bir soğutmaya sahip. Bütçenize çok yakın bu model varken başka bir şey düşünmeyin;

140W RTX4050 ve MUX Switch mevcut.

Öneri için teşekkür ederim. Bu Nitro ve HP'lerin 16. inc, dümdüz ekranları hiç hoşuma gitmiyor. Bunu daha da fark ettim son 1 günde. Attığınız özellikler çok iyi ama dediğim gibi ekranlarını hiç sevmiyorum. Eski lcs ekranlar gibi geliyor gözüme.

Bu özelliklere ve bahsettiğim normal, standart ekrana sahip bildiğiniz başka bir marka model var mıdır?

Şu ürün için ne dersiniz? İşlemcisi kötü ve 8 RAM de daha az ama RAM ekleyebilirim. Ve ekran kartı Watt'ı da 95 watt olarak gözüküyor bu ürünün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yatay değil ekranları, dik. 16 inchlik ekranlar. Klasik 16:9 formati vardir ya, hani hafif yatay bir şekilde, onun gibi değiller demek istedim. HP Victus serisi de böyle, Nitro'lar da böyle.

Hiç hoşuma gitmiyor bu ekran şekilleri. Umarım anlatabildim derdimi.

Üsttekiler hafif yatay, alttakiler dik.

Dosya Ekleri

• Dik yatay.jpg
    Dik yatay.jpg
    122,6 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı