Niye sigara içiyorsunuz?

Yok hocam sigaraya merakım yok zaten denemem. Ama puroyu bir hobi olarak görüyorum ileride ekonomik durumum düzelince belki.
Puro ben de deniyorum hocam. Puroyu öyle bir günde 10-20 tane içemezsin ve tıkar her türlü. Ve sigara kadar ucuz alabileceğin bir şey değil. Alkol daha iyi mesela. Neden? Sigara kadar ucuz değil. Sigara gibi alkol içersen zaten alkoliğin dibi olursun. Ben bir şekilde bırakıcam. Bizim ailevi maddi sorunlar oldu ve ergenliğime denk geldi. Bir kez bakıcam diyip,kendi kendime balkonda baktım. Kimse beni bir yere sürükleyemezdi. Kendi kafama sıktım ve kaldı öyle. O zamanlar yemek yiyorum ama canım tatlı çekiyor diyorum. Duramıyordum yerimde. Meğersem sigaraymış. O gün yeniden içtiğimde anladım. Aman diyim aman.

Yok hocam sigaraya merakım yok zaten denemem. Ama puroyu bir hobi olarak görüyorum ileride ekonomik durumum düzelince belki. Öğrenciyken haftada 1 tane içsen ayda 100 dolar çok para :D Yurtdışındayım zaten ama burada bile çok para.

Sen bir de bizi düşün, otomatik vergilerle falan 35 ile çarpıyoruz. 25*35= 875

Alakası yok aslında. Benim kullanmayan ve insanları yargılayan bir arkadaşım vardı. 93'lü. Sonra bir gün başladı. Benim şimdiye kadar konuştuğum her şey için kusura bakmayın. Ben böyle pislik bir bağımlılık görmedim dedi. İçmeyene kadar 'ben de bir şeylere benzetiyordum.' - Yerel uyuşturucu bildiğin. Allah korusun uzak durun. Kullanmayan bilmez bu illeti.

Puro ile sigara, sigara ile nargile arasında uçurum fark var. İstersen dene gör diyeceğim ama bir taneden bir şey olmaz diyenlerin çoğu bataklığa düştü farkındaysan. Bildiğin bağımlılık. Yıllar sonra da ciğerin yorgun geziyorsun. B*lgam vs. Uzak durun.

Benim bir aralar bağımlılığım vardı bu konuda, saatlerce tuvalette ve odamdaydım. Nasıl kurtuldum hiç hatırlamak bile istemiyorum, biraz canımı yaktı ama deydi. Hani günde 5-6 defa yapanlar gibi değil, 15-20 defa idi. Yapmadığım zaman rahat duramazdım. Ondan sigara bağımlılığını buna benzetirim.

Puro ben de deniyorum hocam. Puroyu öyle bir günde 10-20 tane içemezsin ve tıkar her türlü. Ve sigara kadar ucuz alabileceğin bir şey değil. Alkol daha iyi mesela. Neden? Sigara kadar ucuz değil. Sigara gibi alkol içersen zaten alkoliğin dibi olursun. Ben bir şekilde bırakıcam. Bizim ailevi maddi sorunlar oldu ve ergenliğime denk geldi. Bir kez bakıcam diyip,kendi kendime balkonda baktım. Kimse beni bir yere sürükleyemezdi. Kendi kafama sıktım ve kaldı öyle. O zamanlar yemek yiyorum ama canım tatlı çekiyor diyorum. Duramıyordum yerimde. Meğersem sigaraymış. O gün yeniden içtiğimde anladım. Aman diyim aman.
Puro haftada 2 felan ideal bence ekonomik olması açısından. Zaten vakit olmaz sürekli bir puro yakınca 1 saat sürebiliyor boyuna bağlı olmakla beraber.

Benim bir aralar bağımlılığım vardı bu konuda, saatlerce tuvalette ve odamdaydım. Nasıl kurtuldum hiç hatırlamak bile istemiyorum, biraz canımı yaktı ama deydi. Hani günde 5-6 defa yapanlar gibi değil, 15-20 defa idi. Yapmadığım zaman rahat duramazdım. Ondan sigara bağımlılığını buna benzetirim.
Benzetme,okey. Canım tatlı çekiyor,çikolata çekiyor ama yiyorum gitmiyor can çekmesi derken. Gidipte sigara yakarsan,geçmiş olsun. Çok acayip bir şey.
Puro haftada 2 felan ideal bence ekonomik olması açısından. Zaten vakit olmaz sürekli bir puro yakınca 1.5 - 2 saat sürebiliyor.
Çok mantıklı.

2-3 defa denedim sigarayı, hani alkol neyse kafa yapıyor tadı var ama sigaranın tadıda yok kokusuda kötü üstelik akciğere zararıda var niye içiliyor anlamıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı