Çözüldü No module named 'PyQt5' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oldvillaGGer

Centipat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 5005u / intel HD graphic 5500 / 128gb ssd
Yeni Python öğreniyorum ve kendi tarayıcımı yapmaya başlamıştım. İnternetten bakarak yapıyordum fakat No module named 'PyQt5' hatasını aldım. Modülü "pip" ile yükledim olmadı sonra dosya yolundan sildim, yine olmadı. Ne yapmam gerekiyor modülü görmesi için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözüldü arkadaşlar. Gece Gece hata ile uğraştığınız için teşekkürler. Siz olmasaydınız daha zor çözebilrdim. Pip çalışmama hatasının çözümü: ayarlar>sistem>hakkında>gelişmiş sistem ayarları>gelişmiş>ortam değişkenleri buraya geliyorsunuz. Path bölümüne giriyorsunuz. yan taraftan yei diyorsunuz. python un dosya yoluna gidip /scripts ve /libs klasörlerinin dosya adreslerini sırayla ekleyip kaydediyorsunuz. Artık pip kullanılabilir. :D
Kod:
python -m pip install PyQt5

Pip yüklemesi hatalı olabilir.
python -m site --user-site

Bu komutun verdiği konum ile,

pip show PyQt5 bu komutun verdiği konumlar eşleşiyor mu kontrol edin.

Eşleşmiyor alttaki kodu girdiğimde "warnıng: Package(s) not found: PyQt5" hatası veriyor.
Üstdeki kodu girdğimde dosya yolunu gösteriyor nasıl düzelteceğim?

Kod:
python -m pip install PyQt5

-m ekledğimde tekrar indi fakat her kütütphane indirirken -m koymak zorunda mıyım?

Öncelikle "pip install PyQt5" komutunu yönetici olarak çalıştırmayı dener misin? QT5 için ayrıca Python modülleri var beraberinde çalışan, belki onlar hata veriyordur. Hatayı tam atar mısın?

Bir de 3.11.4 gibi çok yeni bir sürüme sahipseniz hata alıyor olabilirsiniz. Çıkan en yeni sürümler bazı kütüphaneleri desteklemiyor olabiliyor. Belki 3.9 sürümlerinden bir tanesi ile deneyebilirsin.

Bu modülü arkadaşların dediği gibi kurdum hatayı yine almaya devam ediyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2023-07-20_113435672.png
    resim_2023-07-20_113435672.png
    67,8 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
PyQt5 kurulu, diğer modüller kurulu değil.

Kurulu olmayan modüller IDE'de zaten farklı bir renge sahip. python -m pip install PyQt5-widgets ile widgets paketini kurmayı deneyebilirsin.
1689844075278.png

Kafama ağrılar girdi hocam bana discord üzerinden yardım etme şansıız varmı zaman önemli değil?

CMD ile kurmayi dene ama öyle bir modül yok diye biliyorum. Sen kodları yazsana düzeltelim.
import sys
from PyQt5.QtCore import*
from pyQt5.QtWidgets import*
from pyQt5.QtWebEngineWidgets import*
class anaekran(QMainWindow):
def __init__(self):
super(anaekran, self).__init__()
self.tarayici = QWebEngineView()
self.tarayici.setUrl(QUrl('Google'))
uygulama = Qapplication(sys.argv)
Qapplication.setApplicationName("Oldvillagger tarayicisi")
pencere = anaekran()
uygulama.exec_()

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Israrla PyQt5 olarak değiştirmemenin sebebi nedir?

Python:
from PyQt5.QtCore import*
from PyQt5.QtWidgets import*
from PyQt5.QtWebEngineWidgets import*

PyQt5 kurulu, diğer modüller kurulu değil.

Kurulu olmayan modüller IDE'de zaten farklı bir renge sahip. python -m pip install PyQt5-widgets ile widgets paketini kurmayı deneyebilirsin.
python bulunamadı hatası veriyor
1689848423734.png

Yeni konular

Geri
Yukarı