Çözüldü No module named 'PyQt5' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oldvillaGGer

Centipat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 5005u / intel HD graphic 5500 / 128gb ssd
Yeni Python öğreniyorum ve kendi tarayıcımı yapmaya başlamıştım. İnternetten bakarak yapıyordum fakat No module named 'PyQt5' hatasını aldım. Modülü "pip" ile yükledim olmadı sonra dosya yolundan sildim, yine olmadı. Ne yapmam gerekiyor modülü görmesi için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözüldü arkadaşlar. Gece Gece hata ile uğraştığınız için teşekkürler. Siz olmasaydınız daha zor çözebilrdim. Pip çalışmama hatasının çözümü: ayarlar>sistem>hakkında>gelişmiş sistem ayarları>gelişmiş>ortam değişkenleri buraya geliyorsunuz. Path bölümüne giriyorsunuz. yan taraftan yei diyorsunuz. python un dosya yoluna gidip /scripts ve /libs klasörlerinin dosya adreslerini sırayla ekleyip kaydediyorsunuz. Artık pip kullanılabilir. :D
kafam çok karıştı benden bukadar.

Python:
import sys
from PyQt5.QtCore import *
from PyQt5.QtWidgets import *
from PyQt5.QtWebEngineWidgets import *
import PyQt5
class anaekran(QMainWindow):
def __init__(self):
super(anaekran, self).__init__()
self.tarayici = QWebEngineView()
self.tarayici.setUrl(QUrl('Google'))
uygulama = Qapplication(sys.argv)
Qapplication.setApplicationName("Oldvillagger tarayicisi")
pencere = anaekran()
uygulama.exec_()

Sorun çözüldü arkadaşlar. Gece Gece hata ile uğraştığınız için teşekkürler. Siz olmasaydınız daha zor çözebilrdim. Pip çalışmama hatasının çözümü: ayarlar>sistem>hakkında>gelişmiş sistem ayarları>gelişmiş>ortam değişkenleri buraya geliyorsunuz. Path bölümüne giriyorsunuz. yan taraftan yei diyorsunuz. python un dosya yoluna gidip /scripts ve /libs klasörlerinin dosya adreslerini sırayla ekleyip kaydediyorsunuz. Artık pip kullanılabilir. :D

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı