[email protected]'dan gelen phising maili

Yetkin2828

Decapat
Daha fazla  
Çok dikkat ettim hesabıma hesabımın silineceğine dair Microsoft kaynaklı bir mail geldi. Phising/ oltalama olduğuna eminim ama bunun resmi bir mail adresinden gelmesine gelebilmesine şaşırdım. Bir açıklaması olan var mı?
Gelen mail adresinde herhangi bir typo/ yazım yanlışından istifade edilerek kandırmacalı bir durum da yok ama. Tıklayacağım link beni başka adrese yönlendiriyor.

Dosya Ekleri

• InkedScreenshot 2022-04-12 at 00-50-11 Posta - Yetkin Tozlu - Outlook_LI.jpg
    InkedScreenshot 2022-04-12 at 00-50-11 Posta - Yetkin Tozlu - Outlook_LI.jpg
    42,1 KB · Görüntüleme: 345
Maili gönderen adres aslında Microsoft değil, sadece "maili gönderen" kısmı öyle görünüyor. Zararlı mail yazarken mail gönderen kısmını düzenlemek mümkün. Buna "email spoofing" denir. Oltayı yememiş olmanıza sevindim :3

Şuradan daha çok bilgi edinilebilir: Email spoofing - Wikipedia

Maili gönderen adres aslında Microsoft değil, sadece "maili gönderen" kısmı öyle görünüyor. Zararlı mail yazarken mail gönderen kısmını düzenlemek mümkün. Buna "email spoofing" denir. Oltayı yememiş olmanıza sevindim :3

Şuradan daha çok bilgi edinilebilir: Email spoofing - Wikipedia
Böyle bir şeyin hala mümkün olduğunu bilmiyordum. 2005 2006 yılında falan forumlarda nasıl yapıldığına dair konular hatırlıyorum.

Merhaba, bana da benzer bir e-posta geldi; adrese güvenerek tıkladım ve microsoft hesabıma giriş yapmam için direkt parola yazmam gereken sayfaya yönlendirdi. Burada sayfa düzeni ve link biraz garip geldi şifre yazmadan kapattım sekmeyi. Sorun olmuş mudur?

Yeni konular

Geri
Yukarı