No Signal hatası

Mbappee

Decapat
Yer
Denizli
Monitörden no Signal hatası alıyorum. Farklı kablo da denedim sorun devam etti. Farklı monitör de denedim sorun devam etti. Farklı ekran kartıyla denedim sorun devam etti.

Ben sistemsel bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü her yöntemi denedim. RAM'leri defalarca kez çıkar tak yaptım. BIOS pilini söküp taktım. Güç kablosunu çıkarıp taktım. Sorun hâlâ devam ediyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu yüzden kaç haftadır PC kullanamıyorum.
Monitör: acer w193w
Ekran kartı: GT 420
Anakart: ga 78 lmts2
İşlemci: FX 8300

Son düzenleme:
Hocam şu an değil de yarın yapabilirim. Anakartım ga 78 lmts2 fotoğrafını bıraktım.

Eki Görüntüle 1489283

Detaylı inceledim fakat jumper göremedim yeni nesillerin bazılarında olmayabiliyor anakarta bakarken işlemci aklıma takıldı PC çalışırken işlemcinde ısınma var mı kontrol edip dönersen sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Detaylı inceledim fakat jumper göremedim yeni nesillerin bazılarında olmayabiliyor anakarta bakarken işlemci aklıma takıldı PC çalışırken işlemcinde ısınma var mı kontrol edip dönersen sevinirim.

İşlemci sıcaklığı normal ek olarak anakartım bayağı eski olması gerekiyor.

@Yener K.

Son düzenleme:
İşlemci sıcaklığı normal ek olarak anakartım bayağı eski olması gerekiyor.

DDR3 anakarta sahipsiniz bahs ettiğim jumperlar DDR DDR2'lerde çoğunlukla bazı DDR3 anakartlarda da mevcuttur.
Şimdi hocam sizin deyiminizle;
RAM'leriniz sağlam.
Monitör sağlam.
Görüntü aktarma kablolarıniz sağlam.
Ekran kartınız sağlam.
İşlemciniz sağlam.
Son olarak boardtan görüntü almayı denedinizmi işlemciye yakın slota RAM takın diğeri boş kalsın ekran kartını sökün anakarta bağlı SATA, data kablolarını çıkarın manuel start verin böylede çalışmaz ise anakartta problem var demektir.

DDR3 anakarta sahipsiniz bahs ettiğim jumperlar DDR DDR2'lerde çoğunlukla bazı DDR3 anakartlarda da mevcuttur.
Şimdi hocam sizin deyiminizle;
Ramleriniz sağlam.
Monitör sağlam.
Görüntü aktarma kablolarıniz sağlam.
Ekran kartınız sağlam.
İşlemciniz sağlam.
Son olarak boardtan görüntü almayı denedinizmi işlemciye yakın slota RAM takın diğeri boş kalsın ekran kartını sökün anakarta bağlı SATA, data kablolarını çıkarın manuel start verin böylede çalışmaz ise anakartta problem var demektir.

Boardtan görüntü alma nedir? Dediğiniz RAM yöntemini önceden denedim. Manuel start verme olayını tam anlamadım.

Sizin sistemde anakart üzerinden görüntü alma şansı yok. Büyük ihtimalle sıkıntı anakartta. İşlemciyi de kontrol edin. Pinlere de bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı