"No Signal" Hatası

Çözüm
1 ram dan
2 bios pilinden
3 dönüştücü kullanıyorsan dönüştürücüden
olabilir bunları değerlendir
birde ram kılavuzuna bak gerekirse ram ler in yerini değiştir
Ram kontrolu yap yerine oturmamış olabilir. Ram slot değiştir. Monitör kablosunu anakart çıkışına bağla orada görüntü alabilecekmisin bak. Ekran kartında mı sorun var kontrol et. Kablo sıkıntısı mı var kontrol et. Ekran kartı sürücüsü güncel mi? Ekran kartı anakarta düzgün oturtulmuş mu? Aklıma gelen şu an için bunlar.

1 ram dan
2 bios pilinden
3 dönüştücü kullanıyorsan dönüştürücüden
olabilir bunları değerlendir
birde ram kılavuzuna bak gerekirse ram ler in yerini değiştir

Çözüm
Şayet monitörünüz sadece VGA girişe sahip bir model ve dönüştürücü kullanıyorsanız bunun aktif dönüştürücü olduğuna emin olun.
Durum bu değil ise HDMI kablunuzu (yada Displayport hangisini kullanıyorsanız) monitöre daha da önemlisi ekran kartına tam oturacak şekilde taktığınıza emin olun.
İşlemciniz de yada anakartınız da dahili bir ekran kartı yoksa kabloyu anakarta takmanız hiç bir anlam ifade etmeyecektir.

Ekran kartına taktığın görüntü çıkışını anakarta bağla eğer görüntü gelirse ekran kartın bozulmuştur.

Ekran kartına taktığın görüntü çıkışını anakarta bağla eğer görüntü gelirse ekran kartın bozulmuştur.
Böyle bir sonuca ulaşabilmek için yukarıda ki yorumumda yazdığım gibi ya işlemcide yada anakart da dahili bir ekran kartı bulunması gerekir, yoksa normal olarak görüntü alamayacaktır. Sizin dediğiniz şekilde yanlış bir sonuca ulaşır ve bu gereksiz masraf yapmaya kadar gidebilir.
Yazdığınızı o kadar kendinden emin yazmışsınız ki acaba ben mi bir şeyi gözden kaçırıyorum diye düşünecek kadar şüpheye düştüm. Hiç bilmeyen birinin bunu ciddiye almasının ne kadar kaçınılmaz olduğunu düşünün.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı