No Signal Hatası

Skip's

Hectopat
Öncelikle herkese kolay gelsin, bilgisayarda ara ara olan bir "no signal" hatası vardı, ekran kartını yerinden çıkarıp takıyordum veya ekran kartına PSU'dan gelen güç kablosuyla oynuyordum açılıyordu. Uzun zaman oldu yapmadı, bugün okuldan geldim çalıştırdım ve "no signal" hatası alıyorum. Sorun ekran kartında. Anakart RAM vb hiçbirseyde değildir çünkü ekran kartını çıkartıp anakarttan görüntü almaya çalıştığımda alıyorum 8 GB RAM'in hepside gözüküyor işlemci gözüküyor yani ekran kartını çıkartınca her şey tıkırında ekran kartında bir sorun olabileceğini de inanmıyorum çünkü ekran kartımın iki fanıda normal bir şekilde çalışıyor ve MSI LED ışıgı da yanıyor, PSU'dan gelen güç kaynağını çıkarınca powera bastım ve sadece ışık yandı, fanlar dönmedi (normal olarak tabii). Sıkıntı nedir, acil yardım eder misiniz?

Sistemim:
  • R7 370 2 GB MSI ekran kartı
  • i3 3240 3.4 GHz işlemci
  • 8 GB DDR3 RAM
  • Coler master 500 Watt PSU
  • ASUS H61M-K anakart
Emekleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis ekran kartına taktığın güç kablosu kaç pin ve çevirici kullanıyormusun ?
6 pin bide evet hdmi vga donusturucu kullaniyorum.
Reis ekran kartına taktığın güç kablosu kaç pin ve çevirici kullanıyormusun ?
Ama birde donusturucu de sıkıntı olacaginida zattenmiyorum cunku televziyonun kendi hdmi kablosuyla denedim ve yine olmadı. Yani pinlerde sıkıntı olsa fanları çalıştırmaz ama ekran kartı çalışıyor acaba bir şekilde bios ekran kartını görmüyormu anlamadım gitti.

Son düzenleme:
6 pin bide evet hdmi vga donusturucu kullaniyorum.

Ama birde donusturucu de sıkıntı olacaginida zattenmiyorum cunku televziyonun kendi hdmi kablosuyla denedim ve yine olmadı. Yani pinlerde sıkıntı olsa fanları çalıştırmaz ama ekran kartı çalışıyor acaba bir şekilde bios ekran kartını görmüyormu anlamadım gitti.
6 pin çevirici kablomu doğrudan PSU'danmı geliyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı