Noctua NT-H1 Alınır mı?

Hep MX-4 kullandığım için farklı bir şey deneyeyim demiştim hocam ama bildiğimizden şaşmamalıymışız. Zaten en iyilerinden birini kullanıyormuşum.
Tabi hocam fanteziye gerek yok. Ben yıllarca maker nano pro kullandım ama ilk pahalanmaya başladığında mx-4'e geçtim yıllardır sorunsuz kullanıyorum. Ayrıca Kryonaut 80c'den sonra bozuluyor. Firma bunu kendi sitelerinde belirtiyor zaten. Ama MX-4 için ne böyle bir şey duydum ne deneyimledim.

Bolca inceleme izleyip bu macunu aldım ama tam bir hayal kırıklığı oldu. Verdiğim paraya acıyorum MX-4 ile arasında 1 derece bile oynamadı. Oysa YouTube incelemelerinde falan 5-10 derece gibi devasa farklarla güzel güzel reklamı yapılıyordu.

Bazı koşullar fark edebiliyor, 1 derece bile oynamaması üzdü açıkçası. Montaj ve ortam sıcaklığı bile fark edebiliyor.

Bazı koşullar fark edebiliyor, 1 derece bile oynamaması üzdü açıkçası. Montaj ve ortam sıcaklığı bile fark edebiliyor.
Galiba birde pump out yaptı hocam oyunda 80 derece civarı gezen sıcaklık 92-93 derece oldu. Bu termal macun için 80 derecede pump out oluyor diye yerli yabancı birkaç şey okumuştum.

Galiba bir de pump out yaptı hocam oyunda 80 derece civarı gezen sıcaklık 92-93 derece oldu.

Olası, siz de mi laptop kullanıyordunuz? Ben masaüstü için söylemiştim aslında dediklerimi.

MX-4'te pump out olmayıp Kyronaut'ta olup sıcaklıkların bu kadar olması şaşırtıcı. Fazla sürmemiştiniz değil mi macunu?

Olası, siz de mi laptop kullanıyordunuz? Ben masaüstü için söylemiştim aslında dediklerimi.

MX-4'te pump out olmayıp Kyronaut'ta olup sıcaklıkların bu kadar olması şaşırtıcı. Fazla sürmemiştiniz değil mi macunu?
Laptop değil, 5800X ve PF240 kullanıyorum ama PF240 bu işlemciye yetmiyor anlaşılan. MX-4'ü ne kadar sürdüysem bunu da o kadar sürdüm. İşlemcinin üzerine biraz termal macun sıkıp yanında gelen yayıcıyla işlemci yüzeyine yaydım. Ürün 1 gram olduğu için çok sürme ihtimalim yok.

Laptop değil, 5800X ve PF240 kullanıyorum ama PF240 bu işlemciye yetmiyor anlaşılan. MX-4'ü ne kadar sürdüysem bunu da o kadar sürdüm. İşlemcinin üzerine biraz termal macun sıkıp yanında gelen yayıcıyla işlemci yüzeyine yaydım. Ürün 1 gram olduğu için çok sürme ihtimalim yok.

Pump out genellikle laptoplarda görülen bir şey ve soğutma bloklarındaki düşük basınçtan olur, pompayı tam sıkamamış olabilir misiniz? PF240 5800X için yeterli gelir, 80 dereceleri görmezsiniz.

Cooler Master maker Pro ile MX4 arasında 1 derece fark ya gördüm ya görmedim kullanırken. Noctua da benzer sonuçta olacaktır. Aynı performansa fazla para vermek mantıksız geliyor bana tabii para sizin istediğinizi alın.

Geri
Yukarı