Nodemcu ESP8266 LoL'in, Visual Studio code ile nasıl kullanılır?

Steve Rogers

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
.
Arduino'yu Visual Studio Code ile kodlayabiliyordum ama bu işlemin ESP8266 ile nasıl yapılacağı hakkında fikrim yok. Ek driver ya da extension(umarım doğru yazmışımdır) falan kurmalı mıyım ESP için?

@cengover_ekin @SideWinder bakabilir misiniz hocalarım? Teşekkür ederim :)

Kendi yükleyicisini kullanıyor ESP kartlar, bunu da Arduino IDE'ye yüklemen gerekiyor normalde. Bu paket VS Cdoe'a eklenebilir mi emin değilim. Şu an için en sağlıklı seçenek Arduino IDE olurdu. Ama yine de bakacağım.

Python ile de kodlanıyor ama C++ kadar geniş değil kütüphanesi.

Ben de VSCode kullanmadım hiç. Maalesef konuda fikrim yok o sebeple. VSCode üzerinde yazıp karta yüklerken Arduino IDE'sini kullanabilirsin, eğer zor gelmezse.
Hocam, Arduino IDE kullanmaya karar verdim. VSCode olmayacak gibi.
Ancak ilk kurulumu yapamadım. Aslında herşeyi yaptım, board kısmından da
1606913379486.png

burada olan kartı seçtim ancak port kısmı gri kalıyor. Kablom orijinal, HUAWEI'in şarj kablosu.

Telefondan kolaylıkla veri alabiliyorum. Aynı şekilde annemin kablosuyla da denedim, o da orijinal, yine aynı.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yaptığım adımlar;
  • Tercihler kısmında bulunan ismini bilmediğim çubuğa http://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json yazmak,
  • Kart yöneticisi kısmından ESP8266 kartının en son sürümünü kurmak,
  • Orijinal kablo ile bilgisayara bağlamak.

CH340 ya da CP2102 sürücülerini indirdin mi, kartına göre? Ayrıca 12E modelini seç. :)
Hocam, aklımdan çıkıvermiş CH340 sürücüsünü kurmak, kurunca Port kısmı aktif oldu, hatta şu anda Blink kodunu yazabildim, sıkıntısız çalışıyor kod. Teşekkür ederim :)

Son bir soru :D
Yükleniyor yazılırken turuncu yazılması normal değil mi?
1606915626917.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı