Nokia Lumia 925 mi, Samsung Galaxy S4 mü?

%99.99 S4 daha güçlü işlemci, 4 çekirdek, daha iyi kamera çözünürlüğü, daha fazla ram, daha yüksek piksel yoğunluğu vs vs tartışılmaz.....

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bunları kafaya yorupta iddaaya girmenize gerek yok. İkiside farklı kategorilerde telefonlar ''Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu '' gibi bir şey bu. Biri android diğeri windows phone ikiside kendisine has özellikleri barındırıyor.

@humble.man Saçmalama kesinlikle Lumia 925 arkadaşım. S4'ün Kamerası ve diğer donanımları Lumia 925'den iyi mi? Güldürme beni yaw :D :D :D Kesinlikle Lumia 925 bunu sorman bile hata.

İki telefonda farklı platformlarda. Düşün bir C sınıfı araba ile D sınıfı bir arabayı kıyaslıyorsun. Çok zor olur ancak ben Lumia 925 diyorum.

o_O

Lumia 925 8 megapixel , S4 13 megapixel
Lumia 925 çift çekirdek , S4 dört çekirdek
Lumia 925 1gb ram , S4 2gb ram
Lumia 925 qualcom1.5 , S4 Exynos 1.6
Lumia 332 ppi , S4 441 ppi.....-.-''

o_O

Lumia 925 8 megapixel , S4 13 megapixel
Lumia 925 çift çekirdek , S4 dört çekirdek
Lumia 925 1gb ram , S4 2gb ram
Lumia 925 qualcom1.5 , S4 Exynos 1.6
Lumia 332 ppi , S4 441 ppi.....-.-''

• Ekran kartında GB ne kadar önemsiz ise, telefonda da MP o kadar önemsiz. 13 MP S4'ün çektiği fotolar, Lumia'nın yanında halt etmiş.
  • Çekirdek konusu zaten tartışmalı. Mesela Intel, bizim 2 çekirdeğimiz rakipleri 4 çekirdeğine eşit diyor.
  • RAM konusunda Android biraz fazla tüketmekte. Windows Phone için 1 GB yeterli.
  • Samsung'un kendi işlemcileri pek sevilmiyor ve biraz fazla ısınıyor. QualComm ise daha başarılı.
  • PPI konusunda katılıyorum, S4 daha iyi. Paneli de daha iyi olabilir hatta.

Açıklamalarınız için teşekkürler.Yazdıklarım marka fanatikliği gibi anlaşılmasın kesinlikle,sadece kişisel fikrimi ve bildiklerimi dile getirdim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı