Nokia Lumia Nasıldır?

ffatihbbilge

Hectopat
Nokia lumia hakkinda sorum olacakti. Yeni bir telefon almayi dusunuyorum. Mevcutta iphone 4s kullaniyorum. Yeni cihaz olarak samsung note 3 veya s5 ya da nokia lumia 1020 1320 1520 arasinda sıkıstım kaldim.

Nokia nin win 8 deki optimizasyon sorunu var midir apple ile iphone kadar saglikli ve optimize midir? 1020 modelinin ek olarak sd kart destekli modeli piyasa cikacak midir? Eger cikarsa direk tercihim o cikan model olacaktir.

Cunku nokia lumia serisinin 25 kodlu serilerinde ek olarak sd kart destegi oluyor. Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ihtiyaçlarınızı karşılayan oyun program vb lerin lumia marketinde olup olmadığına bakmanızı tavsiye ederim. 1020 modeline sd kartlı model geleceğiyle ilgili bir şey yok. 32 gb fazla fotoğraf çekmezseniz gayet yeterli bir alan. 1020 mi 1520 mi derseniz ben 1520 tercih ederdim. Hem işlemci ram batarya vb önde.

Küçük yazılımsal sorunları 8.1 ile düzeleceğini temin edebilirim. Eğer 8.1 preview inceleme şansınız varsa 8.1 e de bakarak telefon hakkında karar verebilirsiniz. Eğer samsung seçecekseniz note 3 de n9005 s5 i ise tavsiye etmiyorum. Ama bir süre sonra sıkıntı yaşayacağınız android platformu ve touchwiz arayüzü kasmalar yaşatabilir.

Ayrıca güncelleme sıkıntısı Windows Phonelarda 36 ay olarak devam edecek. Eğer WP9 gelirse güncellenebilecek telefonlar olabilir. Haziran ayına kadar bekleyip wp8.1 i orijinal olarak görüp karar vermenizi tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung neden almıyorsun? Samsung işletim sistemi Android, Windows Phone'dan daha iyi bir mobil sistem olarak düşünüyorum. Oyunları Google PlayStore'da rahatlıkla bulursun ve ayrıca hiçbir jailbreak tarzı işlem yapmadan APK oyun ve uygulamada indirebilirsin. Senin yerinde olsam Samsung alırdım. Samsung Note 2 kullanıcısıyım.

Samsung neden almıyorsun? Samsung işletim sistemi Android, Windows Phone'dan daha iyi bir mobil sistem olarak düşünüyorum. Oyunları Google PlayStore'da rahatlıkla bulursun ve ayrıca hiçbir jailbreak tarzı işlem yapmadan APK oyun ve uygulamada indirebilirsin. Senin yerinde olsam Samsung alırdım. Samsung Note 2 kullanıcısıyım.
İşletim sistemi telefonu çoğunlukla neye kullanacağına göre değişir. Alacak parası varsa S5 veya 1520 tavsiye ederim.

Senin yerinde olsam fanboyluk yapmadım çünkü yeri değil. Ben de bir telefona maaş yatırıp 1 sene sonra yavaşladığını bilmesem WP önermem.

Samsung alma dostum s6 çıkar s5 guncellemeyi bırakır. 1 sene sonra o eski akıcılığı gider yerine hantal bir telefon gelir. Kesinlikle WP öneririm. Lumia 1520 çok hoşuma gidiyor. 1320 kenarları yuvarlak şekilde iyi durmuyor ama 1020 ve 1520 kare gibi. Android PİŞMANLIKTIR.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı