Nokta tuşu basılı kaldı

Samet Sönmez

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba başıma cok ilginc bir olay geldi. Bilgisayar sürekli nokta tuşunu basıyor ve işin ilginc yanı nokta tuşunu söktüğüm halde bunu yapıyor. Dahası klavyeyi de söktüm ve sorun hala devam etti. Bilgisayarda klavye olmamasına rağmen sürekli olarak nokta tuşu basıyor.

Arkadaşlar laptop klavyesini tamamen soktum. oncelikle klavyenin üzerinden söktüm tuşu. Hala nokta tuşu basmaya devam edince bu sefer sorunun kaynağını bulmak icin laptopu acıp klavyeyi söktüm tamamen fakat hala nokta tuşu basmaya devam ediyor. Belki de anakarttandır evet.
Klavyeyi söktüm derken soketini de söktün mü?

Arkadaşlar laptop klavyesini tamamen soktum. Öncelikle klavyenin üzerinden söktüm tuşu. Hala nokta tuşu basmaya devam edince bu sefer sorunun kaynağını bulmak için laptopu açıp klavyeyi söktüm tamamen fakat hala nokta tuşu basmaya devam ediyor. Belki de anakarttandır evet.

Notebooklarda genellikle bu sorun I/O Chip dediğimiz devreden kaynaklanıyor. Ya klavyedeki tuşların bazıları çalışmıyor, ya da basılı kalabiliyor. Bu sorun hakkında kesin konuşmak istemiyorum çünkü bilgisayarınızı nasıl kullanıdığınızı, üzerine sıvı döküldü mü, veya bu sorun gerçekten anakart kaynaklı mı bilmiyorum. Ayrıca bu sorundan sonra hiç bilgisayarınızı yeniden başlattınız mı? Sorununuzu çözebilir.

Güncellemeleri yapmayı dener misiniz?
Bütün güncellemeler tam. Virüs taraması da yaptım temiz cıktı.
Notebooklarda genellikle bu sorun I/O Chip dediğimiz devreden kaynaklanıyor. Ya klavyedeki tuşların bazıları çalışmıyor, ya da basılı kalabiliyor. Bu sorun hakkında kesin konuşmak istemiyorum çünkü bilgisayarınızı nasıl kullanıdığınızı, üzerine sıvı döküldü mü, veya bu sorun gerçekten anakart kaynaklı mı bilmiyorum. Ayrıca bu sorundan sonra hiç bilgisayarınızı yeniden başlattınız mı? Sorununuzu çözebilir.
Hayır üzerine hıc sıvı dökülmedi. Mantıken baktığımda klavyeyi söktüğüm zaman nokta tuşunun basmayı bırakması lazım değil mi?

Bütün güncellemeler tam. Virüs taraması da yaptım temiz çıktı.

Hayır üzerine hiç sıvı dökülmedi. Mantıken baktığımda klavyeyi söktüğüm zaman nokta tuşunun basmayı bırakması lazım değil mi?
Evet, bu sorun klavyeden kaynaklanıyor gibi gözükmüyor. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini belirtin. Eğer ki çözülmezse sizin bilgisayarı servise vermeniz gerekiyor.

Evet, bu sorun klavyeden kaynaklanıyor gibi gözükmüyor. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini belirtin. Eğer ki çözülmezse sizin bilgisayarı servise vermeniz gerekiyor.
İlgilendiğiniz icin tesekkür ederim. Sanırım son care servis.

Merhaba Samet Bey, problemi çözebildiniz mi ? Aynı problemle karşılaştım. Sürekli nokta tuşu basılı kalıyor tuşu söküp temizledim ama hala düzelmedi. Siz nasıl bir yol izlediniz acaba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı