Nonolive nasıl bir platform?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar, şu anda YouTube'da canlı yayınlar yapmaktayım. Twitch platformunda veya Nonolive da aynı zamanda yayın yapmak istiyorum. Twitch hakkında yeteri kadar bilgim var fakat nonolive hakkında bilgim hiç yok. Bu platformda para kazanma veya izlenme durumları nasıl oluyor canlı yayında insanların ekran da bir sürü renkli şeyler çıkıyor. Genel olarak nedir ve canlı yayına başlayınca nelerle karşılaşacağım para nasıl kazanabiliriz burada bilgisi olan kullanan varsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Twitch, Youtube ve Facebook gibi platformlarda başarı yakalayamacağını anlayan ve yayıncılığı iyi olmayanlar genelde tercih ediyor. Genelde mobil oyunlar ve telefonun karşısına geçip konuşan insanlar yayın yapıyor. Ayrıca bu firmalar yayıncı çekebilmek için belirli miktarda ödemeler yapabiliyor.

Onun dışında Twitch halen büyük bir alternatif yok. Twitch sonra en çok izleyici ve gelire ulaşabileceğin yer Youtube diyeiblirim. Katıl seçeneği açık bir kanala, eğer yayıncılığı iyiyse gerçekten paralar akıyor.

Son düzenleme:
Twitch, Youtube ve Facebook gibi platformlarda başarı yakalayamacağını anlayan ve yayıncılığı iyi olmayanlar genelde tercih ediyor. Genelde mobil oyunlar ve telefonun karşısına geçip konuşan insanlar yayın yapıyor. Ayrıca bu firmalar yayıncı çekebilmek için belirli miktarda ödemeler yapabiliyor.

Onun dışında Twitch halen büyük bir alternatif yok. Twitch sonra en çok izleyici ve gelire ulaşabileceğin yer Youtube diyeiblirim. Katıl seçeneği açık bir kanala, eğer yayıncılığı iyiyse gerçekten paralar akıyor.
Cevabın için çok teşekkür ederim hocam. Durumumu şöyle özetliyeyim. Oyunlar üzerine canlı yayın yapıyorum. Teknik bilgimde oldukça yeterli seviyede. Youtube de belli bir yere ulaşıp Twich platformundan devam etmek istiyorum. Eş zamanlı yayın şeklinde araştırdığıma göre Twich platformunda iştirak oluncaya kadar eş zamanlı yayın yapabiliyorum. O şekilde hem Youtube de yayın yaparken aynı zamanda orayada başlayıp deneyim kazanmak istiyorum. Çünkü daha ciddi bir platform olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda örneğin Pubg Mobile üzerine yapılan canlı yayınların çok yüksek abone sahip Youtube kanalları şuanda Nonolive platformundan yayın yapmaya başladılar. Oradaki pasta Twich kadar paylaşılmadan ordan da bişeyler yapabilirmiyim düşüncesindeyim fakat kimse bu platformu bilmiyor ve kimden yardım alabileceğimi bilmiyorum açıkcası ve evet haklısınız ilk ayda belli bir saate ulaşıldığında 50 dolar ödeme yapıyorlarmış sanırım.

Cevabın için çok teşekkür ederim hocam. Durumumu şöyle özetliyeyim. Oyunlar üzerine canlı yayın yapıyorum. Teknik bilgimde oldukça yeterli seviyede. YouTube'da belli bir yere ulaşıp Twitch platformundan devam etmek istiyorum. Eş zamanlı yayın şeklinde araştırdığıma göre Twitch platformunda iştirak oluncaya kadar eş zamanlı yayın yapabiliyorum. O şekilde hem YouTube'da yayın yaparken aynı zamanda orayada başlayıp deneyim kazanmak istiyorum. Çünkü daha ciddi bir platform olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda örneğin PUBG Mobile üzerine yapılan canlı yayınların çok yüksek abone sahip YouTube kanalları şu anda nonolive platformundan yayın yapmaya başladılar. Oradaki pasta Twitch kadar paylaşılmadan oradan da bir şeyler yapabilir miyim düşüncesindeyim fakat kimse bu platformu bilmiyor ve kimden yardım alabileceğimi bilmiyorum açıkcası ve evet haklısınız ilk ayda belli bir saate ulaşıldığında 50 dolar ödeme yapıyorlarmış sanırım.

Nonolive tabii ki iyi bir platform, kimse nonoliveyi küçük görmesin bugün bir Twitch gibi gayet kaliteli bir yayın kanalı olan nonolive hiçbir yayın kanalının vermediği maaş sistemi veriyor, yani nonoliveda yeterli takipçi ve izleyici sayısına ulaştığın zaman nonolive seni aylık maaşa bağlıyort tabii ayd en az 80 saat canlı yayın yapman lazım, bu 80 saatin üzerine cıktığın zaman ve her ay artan takipçi sayınıda baz alarak extra bir ücret ödüyor sana nonolive, nonolive yayıncılığı iyi olmayanlar nonoliveda canlı yayın açıyor diyorlarda Twitch'deki bazı ünlü dediğiniz yayıncılar nonolive ya direkt geçiş yaptı, tabii iş bununla da kalmıyor nonolivide da para harcamadan coin kasıp dilediğiniz yayıncıya bağış atabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı