Noodle markaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Noodle ve onu üreten markalar hakkında görüşlerinizi yazabilirsiniz. Benim düşüncem noodle çok kıymetli bir nimet. Sabah akşam fark etmez yerim.

Hazırlanışı kişiden kişiye değişir ama kettle ile yapılmaz. Yaparsan bir daha noodle almazsın çünkü iğrenç olur. Tavsiyem kapta satılan yerine ondan daha ucuz olan poşet gibi bir şeyde satılan versiyonu alıp tava ile pişirmeniz.
bu tarifi 2 tane noodle kullanılacağını düşünerek yazdım. Zira 1 tanesi yetmez 3 tanesi yenmez gibi bir şey. Şimdi 3 su bardağı suyu tavaya ekleyip kaynamaya bırakıyoruz. Sonra ayrı bir yere içinden çıkan baharatları hazır edip iyice karıştırıyoruz. Bolca toz biber ekliyoruz. Eğer evde varsa sarımsak tozu vesaire ile taçlandırılabilir. Su kaynadığı vakit 2 tane olan noodle reisi tavaya atıyoruz. O suyu çekip çubuk makarna gibi olunca baharatları atıyoruz. Eğer aldığımız çeşitte sos varsa onu da ekleyin ama eklemeden önce ezin ve sakin bir şekilde kesin ki etraf batmasın. Biraz daha kaynatıyoruz ve afiyet olsun. Atladığım yer olabilir. Bu tarifi yapmak zorunda degilsiniz istediğinizi deneyin.

Benim markalar hakkında görüşüm şu şekildedir:

Indomie:
Noodle piyasasının kralı, sultanı, paşası, generali. Hem ucuz hem yaygın hem lezzetli.

Indomie çeşitleri:
Tavuklu:
İçinden sos çıkmıyor ama baharat çıkıyor. Acı ile buluşunca süper oluyor bence en iyilerden.
Soya soslu:
İğrenç bir şey. Ekşi bir tat aldım. Noodle dediğin acı olur.
Köri:
Çok şaşkınım ama bunu da pek sevemedim. Yani ortalama diyebilirim.
Sebzeli:
Mammamia süper bir şey. Acı ile buluşunca tek atıyor diğerlerine.
Spesiyal:
Bunun patatesli, dana etli falan değişik değişik modellerini gördüm. Hepsi genel olarak harikaydı.
Başka çeşit yediğimi hatırlamıyorum.

Oba mie:
Bunu bir ara ındomie bulamadığım için aldım. Sadece köri halini yemiştim ve oldukça hoşuma gitmişti.

Banetti:
Yok almayın. Yapamamışlar. Bir kere domatesli noodle nedir? Güzeldir diye aldım 2 tane yiyemeden çöpe gitti. Tavuklusunu zorunda kalsam anca yerim. Büyük bir hayal kırıklığı oldu benim için.

Başka marka almadım ama knorr markasını acayip merak ediyorum. En yakın zamanda denemek istiyorum. İnternet üzerinden değişik markalar var onları da denemek istiyorum eğer yiyebilirsem konuya mesajımı atarım. Sizin görüşlerinizi de bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hazır noodlelar bildiğiniz sağlığınıza düşman. Tam anlamıyla. Onun yerine makarna paketleri gibi noodle paketleri alıp daha doğalını yapın. Masraf 10tl daha artar ama sağlığınız daha önemli. Sorun zamansa da 5 dakika fazla uğraşırsınız bu paketlerden.

Bu hazır noodlelar bildiğiniz sağlığınıza düşman. Tam anlamıyla. Onun yerine makarna paketleri gibi noodle paketleri alıp daha doğalını yapın. Masraf 10TL daha artar ama sağlığınız daha önemli. Sorun zamansa da 5 dakika fazla uğraşırsınız bu paketlerden.

Sanki yediğimiz her şey doğal. Marketten aldığımız her şeyde kimyasal var.

Ne anlama geliyor? Faydalı olduğu mu?
Her kimyasal zararlı değildir. Bazı doğal yağlar sizin bahsettiğiniz ‘kimyasal’dan daha zararlıdır. Örneğin zeytin kavanozlarının içinde zeytine koruyuculuk yapan sıvının içindeki kimyasal zararlı değildir. Koruyucu madde olarak kullanılan çoğu kimyasal vücudunuzda uzun süre tutulmaz ve idrara çıkma sonrasında atılır. Bakmanız gereken şey üründe kimyasal olup olmadığı değildir, hangi kimyasalın olduğudur.

İndomie'yi denedim sadece galiba ondan vazgeçmeyeceğim. Bardakta olanlar daha iyi biraz daha pahalı. O yüzden poşetli olanlar. Sebzeli olan en sevdiğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı