Normal Hesapta Yönetici Parolası İsteme

emrehan9898

Hectopat
Daha fazla  
Ne zaman bir şeye girsem yönetici parolası istiyor sürekli. Nedeni ise ben kendi hesabımı standart yapıp Administrator diye bir şeyi yönetici yaptım fakat PC açtığımda administrator adlı hesap gözükmüyor. "netplwiz" komutu da olmuyor ve de CMD'de "hesap etkin hayır" gözüküyor. Yardım edin lütfen.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    36 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin kafanız karışmış. Kendi hesabınızı her zaman yönetici olarak tutacaksınız. Administrator zaten yerel yönetici hesabıdır. Netplwiz ise başlangıçta açılış şifresini sormayı kaldırma yöntemidir. Yönetici şifresinin sorulmasının konuyla alakası yok.

Şimdi yapmanız gereken yerel yönetici hesabını aktif hale getirip o hesapla girip kendi kullanıcınızı yönetici yapıp kendi kullanıcınıza geçtikten sonra yerel yönetici hesabını görünmez yapmak. Sonrasında netplwiz ile ilgili sıkıntınız olursa yardımcı olurum.

Bu komut ile yerel admin hesabını aktif hale getirin ve bu kullanıcı ile sisteme giriş yapın.
Kod:
net user administrator /active:yes
Daha sonra önceki yazımda bahsettiğim yerden kullanıcınızı administrators üyesi yapabilirsiniz ve ya doğrudan bu komuta kullanıcı adınızı girerek de aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kod:
net localgroup administrators {kullanıcı adınız} /add

Daha sonra yerel admin hesabını devre dışı bırakın.
Kod:
net user administrator /active:no

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı