Norton 360'ın tespit ettiği trojan horse nasıl temizlenir?

Takobat

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben Marvel's Spider-Man için Türkçe yama indirirken trojan horse diye virüs tespit edildi. Akşam tam koruma yaptım. Norton 360 trojan horse virüsünü karantinaya almış ve riski yüksek gösteriyor. Bu virüsu bilgisayardan nasıl temizleyebilirim?

Ekran Görüntüsü (142).png
Ekran Görüntüsü (143).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Karantinaya almış, bir şey yapmayacasınız. Muhtemelen false pozitive zaten, nereden indirdiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu indirdim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu indirdim
trojen gibi virüslerleri temizlemeniz biraz zor ve imkansız gibi, çünkü bilgisayarın her yerine yayıldığı için, bütün diskleriniz ve bilgisayarına format attıktan sonra gidecektir.

Trojan gibi virüslerleri temizlemeniz biraz zor ve imkansız gibi, çünkü bilgisayarın her yerine yayıldığı için, bütün diskleriniz ve bilgisayarına format attıktan sonra gidecektir.

Kaspersky var şu an bende premium hızlı tarama yaptım tehdit bulunamadı diyor yani sen şu an PC trojan virüsü var diyosun değil mi?

trojen gibi virüslerleri temizlemeniz biraz zor ve imkansız gibi, çünkü bilgisayarın her yerine yayıldığı için, bütün diskleriniz ve bilgisayarına format attıktan sonra gidecektir.
Yanlış. Her Trojan sisteme yayılmaz. Amaçları farklı olabilir. Mesela Trojan.Miner varyantı sistemi mining amaçlı sömürürken Trojan.Ransom varyantı dosyaları şifreleme girişimi gerçekleştirir. Eğer Anti-Virüs Programınız zararlıyı başlamadan(proaktif) olarak engellediyse virüs bulaşması söz konusu değildir.

@Takobat

Yanlış. Her trojan sisteme yayılmaz. Amaçları farklı olabilir. Mesela trojan. Miner varyantı sistemi mining amaçlı sömürürken trojan. Ransom varyantı dosyaları şifreleme girişimi gerçekleştirir. Eğer Anti-Virüs programınız zararlıyı başlamadan(proaktif) olarak engellediyse virüs bulaşması söz konusu değildir.

@Takobat

Dostum ben şimdi Kaspersky Premium'dan tam tarama yaptım hiçbir tehdit bulunamadı diyor yani azıcık bir trojan virüsü olsa bile bulur değil mi yani virüs falan yok ya da bulamadımı.

@Takobat, Kaspersky dışında ekstra olarak şunlarla da tam tarama yapın:

Dostum ben şimdi Kaspersky Premium'dan tam tarama yaptım hiçbir tehdit bulunamadı diyor yani azıcık bir trojan virüsü olsa bile bulur değil mi yani virüs falan yok ya da bulamadımı.
Sorun olmaz. Siz yine de @Deva Bulmam ın paylaştığı programlar ile tarama yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı