Çözüldü Norton İnternet Security kaldırılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ramazan Ö

Hectopat
Merhaba.

Samsung'un SW Update isimli yazılım yükleme programından Norton İnternet Security indirmiştim ama hiç kullanmamıştım. Hatta sonradan silmek de istedim. Programlar ve özelliklerden kaldırmak istediğimde yönetici izni istemişti. İzni vermeme rağmen kaldırılmamıştı, ben de uygulamanın dosyalarından kaldırayım bari dedim. Yine yönetici izni istemişti. Sonradan gördüğüm kadarıyla bir kısmı kaldırılmış, bir kısmı kalmıştı. Bir süreliğine önemsememiştim.

Bilgisayara bi' ara format atasım var, hem daha önce yedeklediğim verileri hem de şu an bulunan verileri güzelce taramak için AJFA hocamın açtığı konulardan Bitdefender'i indirmiştim. Doğal olarak kurulum için Norton'u kaldırmamı istiyor.

bitdefender.png

Burada daha önceden kullanmış olduğum Panda da vardı, onun için kaldır butonuna tıkladığımda sıkıntısız kaldırılmıştı. Bunda ise programlar ve özelliklere atıyor beni. Programlar ve özelliklerde Norton yok ki. 😃

Daha önceden biraz araştırmıştım:
Bu sayfadaki programı indirdim, 2 kere indirmeme rağmen o da hatalı iniyor 😃
norton.png

Şu an Norton'u aşağıdaki linkten tekrar indirip kurdum, fotoğraftaki ekrandayım. Programlar ve özelliklerde hala gözükmemekte. Kaldırmak için ne yapmam lazım?
norton v2.png

İşletim sitemi: Windows 7

Fazla uğraşamadım ama kendim çözseydim "Çözüm" olarak paylaşacaktım. 😃

@24099 @Murat5038 @Eray T @Enes3078

Çözüm
Program kaldır'dan bunları kaldırın:
E-POP
Easy File Share
Easy Migration
Easy Settings
Easy Support Center 1.0
Glary Utilities 5.163
Görev panelinde butonu "Yandex" butonu
MSI Afterburner 4.6.2
Panda Security
S Agent
SW Update
Samsung Recovery Solution 5
Software Launcher
Tarayıcı Yöneticisi

Bunları güvenli modda silin:
C:\windows\system32\\Drivers\SYMEVENT64x86.SYS
C:\Program Files\Panda Security URL Filtering\uninstall.exe
C:\Windows\System32\drivers\aftap0901.sys
C:\windows\HotfixChecker.exe
C:\windows\system32\TTi_11.0_MR_64bit.exe
C:\windows\system32\LavasoftTcpService.dll

Bu klasörleri de silin:
C:\Program Files\Panda Security URL Filtering
C:\Program Files (x86)\pandasecuritytb
C:\Program Files\Samsung
C:\ProgramData\SAMSUNG
C:\Program Files (x86)\Glary Utilities 5
C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security

Klasör içini temizleyin:
C:\Users\PC\AppData\Local\Temp
Aynı programı tekrar kurup kendi kaldırma aracıyla kaldırmayı dene. Olmazsa sabah bir hal çaresine bakarız :)

Edit: İşe yaramamış. İmzamdan rapor 1 ve 3 paylaşır mısın?
Olur hocam. Programları inceledim ama şu an maalesef bilgisayara erişemem. Sabah veya gün içinde saat kaç gibi müsait olursunuz? Uygun değilseniz farklı bir gün de olabilir. Yanlış anlamayın, şu sıralar bilgisayarda abim ders çalışıyor. O yüzden fazla meşgul edesim yok :)

Şimdiden bayramınız mübarek olsun :)

Olur hocam. Programları inceledim ama şu an maalesef bilgisayara erişemem. Sabah veya gün içinde saat kaç gibi müsait olursunuz? Uygun değilseniz farklı bir gün de olabilir. Yanlış anlamayın, şu sıralar bilgisayarda abim ders çalışıyor. O yüzden fazla meşgul edesim yok :)

Şimdiden bayramınız mübarek olsun :)
Sıkıntı yok hocam, ben de bu aralar bayağı yoğunum o yüzden buraya pek bakma fırsatım olmuyor. Ne zaman paylaşırsanız etiketlersiniz artık uygun vakitte bakarız.

Sıkıntı yok hocam, ben de bu aralar bayağı yoğunum o yüzden buraya pek bakma fırsatım olmuyor. Ne zaman paylaşırsanız etiketlersiniz artık uygun vakitte bakarız.
@24099 hocam, GetSystemİnfo - Rapor 1 dosyasını atıyorum:

FRST için bahsi geçen siteye girip yüklemeye çalıştığımda şöyle bir şeyle karşılaştım:
frst.png

E-POP
Easy File Share
Easy Migration
Easy Settings
Easy Support Center 1.0
Glary Utilities 5.163
Görev panelinde butonu "Yandex" butonu
MSI Afterburner 4.6.2
Panda Security
S Agent
SW Update
Samsung Recovery Solution 5
Software Launcher
Tarayıcı Yöneticisi

Bu klasörleri de silin:
C:\Program Files (x86)\pandasecuritytb
C:\ProgramData\SAMSUNG
C:\Program Files (x86)\Glary Utilities 5

Klasör içini temizleyin:

Son düzenleme:
Çözüm

Panda Security
S Agent
Hocam, bu ikisini bulamadığım için silemedim. Panda Security diyerek "Panda Safe Web"i mi söylemek istediniz?

Güvenli mod hakkında pek bilgi sahibi değilim, ilk fırsatta araştırarak yapayım hocam.

Bu klasörleri de silin:
Diğerlerini sildim ama bu ikisi şu şekilde karşıma çıkıyor:
samsung.pngpsuf.png

Konuda bahsettiğim gibi daha önce silmeye çalışmıştım. Yukarıdaki gibi yeniden dene çıkmıştı. Şimdi silmek için klasör adını girdiğimde silindiği için bulamadı 😃

Klasör içini temizleyin:
Burayı temizledim.

Sanırım amaca ulaştık hocam. Amacım Norton'u kaldırıp Bitdefender'ı yükseltmekti. Önceden bu şekilde görünmüyordu:
bit2.png

Burası da farklıydı.
bit1.png

Burada "Lite" da yazıyordu.

Kalan işlemleri yapmama gerek var mı? Yoksa bu kadarı kafi mi, sizce de sorun çözüldü mü? Rapor 3'ü paylaşmama gerek var mı?

Çok teşekkürler hocam :)

Kalan işlemleri yapmama gerek var mı? Yoksa bu kadarı kafi mi, sizce de sorun çözüldü mü? Rapor 3'ü paylaşmama gerek var mı?
Gerek yok sorun düzeleceğini biliyordum zaten :) Yoksa Akil'i beklerdim o cevaplasın diye onun istediği raporları incelemeyyeim diye. Ancak küçük bir sıkıntıydı diye ondan cevapladım.
Panda Security diyerek "Panda Safe Web"i mi söylemek istediniz?
Panda ne varsa :)

Gerek yok sorun düzeleceğini biliyordum zaten :) Yoksa Akil'i beklerdim o cevaplasın diye onun istediği raporları incelemeyeyim diye. Ancak küçük bir sıkıntıydı diye ondan cevapladım.
Anladım hocam. Akil hocam şu sıralar yoğunmuş zaten, yani bi' nevi onun için de kolaylık yapmış oldunuz sanırım :)

Tamamdır hocam, bilgisayar elime geçince sileyim. 😀

@24099 hocam, Murat hocamla sorunu hallettik. Bu durumda çözümü ona vermem daha doğru olur sanırım. İkinize de çok teşekkür ederim :)

@24099 hocam, yanlış hatırlamıyorsam en son proje geliştiriyordunuz. Kolay gelsin :)

Bir tane sorum kalmış 😀

Bu sildiklerimizin bir kısmını geri yüklememe gerek var mı? Eksikliğini hisseder miyim? :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı