Çözüldü Norton internet Security sistemden kaldırılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

598256

Centipat
Merhaba dostlar yerli Anti-Virüs'ümüz Chomar'ı yüklemek istedim PC'de Norton internet secetury ve Malwarebytes vardı Norton'u kaldırdım ama chomar Anti-Virüs kurulumu hala Norton Anti-Virüs'ü kaldırılmamış olarak görüyor. Norton kaldırma aracı'nı indirdim PC'de yüklü Norton Anti-Virüs görmedi sıkıntı ne sizce?

Dosya Ekleri

• Chomar.PNG
    Chomar.PNG
    31,2 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum geç gördüm ancak başkasının da faydalanması adına çözümü paylaşıyorum. Sisteminizde daha önce bir antivürüs varsa (yoksa da daha önce kurduğunuz için kalıntıları vardır) Chomar bunu algılıyor ve çakışma olmaması adına kurulumu engelliyor.

Chomar'ın kurulum dosyaları msi formatındadır ve uyarıyı aşabilmen için (Chomar'ın kalıntıları etkisiz hale getirebilmesi için) dosyayı yönetici çalıştırman gerekir.

Gerekli kodları aşağıda paylaşacağım, yapman gereken şey indirdiğin .msi uzantılı dosyanın adını 1.msi olarak değiştirmen (örneğin chomar-internetsecurity-win8-win81-win10-x64-tr.msi dosyasının adı 1.msi olacak şekilde düzenleyeceksin.) ve aşağıdaki kodları aynı klasörde olmak şartı ile 1.bat şeklinde kaydetmen ve yönetici çalıştırman. (1 temsilidir kod 1 e göre çünkü değiştirilebilir.)

Önemli Not: 1.bat ve 1.msi dosyaları aynı klasörde olmalı.
2. Önemli Not: Kullanmadan karalama yapan boş konuşan kişilere kanmadan kendiniz kullanarak karar verin. Yıllardır tek geçerim. Chomar da konu içinde sana tavsiye edilen bir çok programda olmayan Gold sertifikası vardır. Artıları şuan burada sayamayacağım kadar çok çok fazla..

Kod:
@ECHO OFF
cd %~dp0
msiexec /i "1.msi" /quiet /norestart
exit

İnceleme Videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm videoda: 06:06'da anlatılıyor.
Merhaba dostlar yerli Anti-Virüs'ümüz Chomar'ı yüklemek istedim PC'de Norton internet secetury ve Malwarebytes vardı Norton'u kaldırdım ama chomar Anti-Virüs kurulumu hala Norton Anti-Virüs'ü kaldırılmamış olarak görüyor. Norton kaldırma aracı'nı indirdim PC'de yüklü Norton Anti-Virüs görmedi sıkıntı ne sizce?
Choamar yüklemeyin ismini hiç duymadım ki VT'de bile yok FakeAV (Sahte Antivirüs) bile çıkabilir içinden indirmeyin.

Bilgisayarınızda Norton varsa Norton ile kalın.

Choamar yüklemeyin ismini hiç duymadım ki VT'de bile yok FakeAV (Sahte Antivirüs) bile çıkabilir içinden indirmeyin.

Ki bu yazılımı nereden buldunuz veya nereden gördünüz onu da sormak istiyorum.

Choamar yüklemeyin ismini hiç duymadım ki Vt'de bile yok fakeav (sahte antivirüs) bile çıkabilir içinden indirmeyin.

Ki bu yazılımı nereden buldunuz veya nereden gördünüz onu da sormak istiyorum.

Yerli Anti-Virüs dostum altın sertifikalı üniversite PC'lerinde kullanılıyor sahte değil kaliteli 13 farklı Anti-Virüs'le PC'yi taradım temiz chomar C diskindeki kendi yazdığım truva atını buldu.

Yerli Anti-Virüs dortum altın sertifikalı üniversite PC'lerinde kullanılıyor sahte değil kaliteli 13 farklı Anti-Virüs'le PC'yi taradım temiz chomar C diskindeki kendi yazdığım truva atını buldu.
Onların FP (yanlış tespit) olmadığını nereden biliyorsun? Eğer dediğin gibi olsaydı AV testlerine katılacağını düşünüyorum iyi olupta katılmayanlar var ancak Dünya çapında tanınmayan bir antivirüs.
13 farklı antivirüs ile taradıysan ve hiçbiri bulmayıp Choamar bulduysa size onun FP olduğunu %99 söyleyebilirim o bulan dosyaları VT'de tarattığınız da ne çıkmıştı? Veya VT'de taratmadıysanız karantinadan dosyayı yeniden alıp VT'de taratır mısınız sonuçlarını görmek istiyorum.

Konu için yukarıda arkadaşın belirttiği Revo Uninstaller veya Wise Program Uninstaller kullanabilirsiniz.

VT=Virustotal.com

Onların fp (yanlış tespit) olmadığını nereden biliyorsun? Eğer dediğin gibi olsaydı av testlerine katılacağını düşünüyorum iyi olupta katılmayanlar var ancak dünya çapında tanınmayan bir antivirüs.
13 farklı antivirüs ile taradıysan ve hiçbiri bulmayıp choamar bulduysa size onun fp olduğunu %99 söyleyebilirim o bulan dosyaları Vt'de tarattığınız da ne çıkmıştı? Veya Vt'de taratmadıysanız karantinadan dosyayı yeniden alıp Vt'de taratır mısınız sonuçlarını görmek istiyorum.

Konu için yukarıda arkadaşın belirttiği Revo Uninstaller veya Wise program uninstaller kullanabilirsiniz.

Sertifika var dotum birkaç tane linkini vereyim incele istersen diyer antiler bulamadı hem dosyayı kurmuştum PC'de gerçek zamanlı ve sezgisel etkili oluyor o yüzden vt veremem ki exe yi bulsa ne yapacak sanki önemlisi kurduktan sonra truva atını casus yazılımı silmesi deyil mi?

Bir halt çıkmıyor çıldıracağım şimdi 3 gündür bununla uğraşıyorum.

Sertifika var dotum birkaç tane linkini vereyim incele istersen diyer antiler bulamadı hem dosyayı kurmuştum PC'de gerçek zamanlı ve sezgisel etkili oluyor o yüzden vt veremem ki exe yi bulsa ne yapacak sanki önemlisi kurduktan sonra truva atını casus yazılımı silmesi deyil mi?
Gerçek zamanlıysa Behaviour olarak da tespit edilecektir sadece Choamar sezgisel tespit etmiyor diğer antivirüslerde bu motorlara sahip.

Truva atını silmesi önemlidir tabii ki ancak diyorum ki zaten virüs etkisiz şuan bir daha çalıştırmassanız yeniden o virüs işlev göremez ardından VT'ye atıp dosyayı yine Choamar ile karantinaya alırsınız.

Yani virüsü tekrar çalıştırmadığınız sürece bilgisayarınıza bir şey yapamaz o yüzden VT'ye gönderin ardından dosyayı tekrar silin.

Sertifika linklerini atabilir misiniz?

Bir halt çıkmıyor çıldıracağım şimdi 3 gündür bununla uğraşıyorum.
Norton'un dosya yolunu bulun ve içinde uninstaller.exe gibi bir dosya olacak onu çalıştırın öyle silmeyi deneyin.

Norton'un kendi silme programı da var.
Linki:Uninstall your Norton device security product on Windows.

Gerçek zamanlıysa behaviour olarak da tespit edilecektir sadece choamar sezgisel tespit etmiyor diğer antivirüslerde bu motorlara sahip.

truva atını silmesi önemlidir tabii ki ancak diyorum ki zaten virüs etkisiz şu an bir daha çalıştırmazsanız yeniden o virüs işlev göremez ardından Vt'ye atıp dosyayı yine choamar ile karantinaya alırsınız.

Yani virüsü tekrar çalıştırmadığınız sürece bilgisayarınıza bir şey yapamaz o yüzden Vt'ye gönderin ardından dosyayı tekrar silin.

Norton'un dosya yolunu bulun ve içinde uninstaller.exe gibi bir dosya olacak onu çalıştırın öyle silmeyi deneyin.

Denedim konumunu açıpda sildim her şeyi yaptım olmuyor sayfanın biraz aşığısında sertifikaları link: CHOMAR Antivirus

Gerçek zamanlıysa behaviour olarak da tespit edilecektir sadece choamar sezgisel tespit etmiyor diğer antivirüslerde bu motorlara sahip.

truva atını silmesi önemlidir tabii ki ancak diyorum ki zaten virüs etkisiz şu an bir daha çalıştırmazsanız yeniden o virüs işlev göremez ardından Vt'ye atıp dosyayı yine choamar ile karantinaya alırsınız.

Yani virüsü tekrar çalıştırmadığınız sürece bilgisayarınıza bir şey yapamaz o yüzden Vt'ye gönderin ardından dosyayı tekrar silin.

Sen düşünceni paylaş 1 saat kadar formdan çıkacağım gelince cevabına bakarım. ( Norton kaldırma konusunu araştırır mısın? )

Denedim konumunu açıpda sildim her şeyi yaptım olmuyor sayfanın biraz aşığısında sertifikaları link: CHOMAR Antivirus

Sen düşünceni paylaş 1 saat kadar formdan çıkacağım gelince cevabına bakarım. ( Norton kaldırma konusunu araştırır mısın? )
Link diye paylaşmıştım.
Uninstall your Norton device security product on Windows buna tıklayın ve orada Norton Removal and Repair Tool var onu indirin.

Ayrıca o bahsettiğiniz 13 kaliteli antivirüs firmaları hangi firmalar onu da sorabilir miyim ayrıca dosyayı dediğim gibi VT'de taratma şansınız var mı?

Hocam verdiğiniz sertifikaları ben geçerli olarak görmüyorum çünkü

---VirusBulletin hakkında konuşuyorum. Ne kadarını korudukları hakkında bilgi verilmemiş ve ne kadar iyi sezgisel tespit yaptıkları ne kadar FP verdikleri bilgileri verilmemiş incelediğimde "Protect against common threats" yazıyor yani yaygın tehditlere karşı onaylanmış siz 13 kaliteli antivirüs ile taradığınızı ve hiçbiri bulmadığını söylemişsiniz.

Ayrıca VirusBulletin sertifika verdiği antivirüslerin hiç biri neredeyse Dünya çapında bilinmeyen antivirüsler gerçekten neye göre sertifika verdiklerini de bulamadım merak ediyorum.---

VirusBulletin dışında çoğu sertifikasına baktım ve sitelerini bulamadım maleseff bir tek AMTSO testlerini bulabildim AMTSO'da test sonuçlarını paylaşıyor farklı yerlerden ve AMTSO testlerine baktığımda da sertifika almasının sebebi yine VirusBulletin.

Yani baktığımda yapılan testlere ulaşamadım veya hepsi birbirine bağlıydı yani 1 testi birden çok test yapılıp hepsinden sertifika almış gibi göstermeye çalışmışlar sanırım.

Diğer bulabildiğim site de sertifika veren OPSWAT ki buda akademi sitesi dediğim gibi test bile olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca internetteki yorumlarına baktığımda akıllı taramasını 4 saniye civarında bitirdiğini duydum siz düşünün.
Kendisi 2016'dan beri olmasına rağmen hiç bir adam akıllı teste katılmamış buradan da firmasının kendine olan güvenini görebiliyorsunuz.

Ancak sizin bilgisayarınız sizin bilgisayarınıza ne yükleyeceğinizi siz seçersiniz sadece ben çok güvenmemeniz gerektiğini söylüyorum.

Ayrıca lütfen cevap vermeden önce yazdıklarımı tamamen okuyun.

Ayrıca silmek için hiçbiri olmaz ise Norton'u yeniden yükleyip bir daha kaldırmayı deneyin.

Son düzenleme:
Yerli Anti-Virüs dostum altın sertifikalı üniversite PC'lerinde kullanılıyor sahte değil kaliteli 13 farklı Anti-Virüs'le PC'yi taradım temiz chomar C diskindeki kendi yazdığım truva atını buldu.
Adam akıllı bir kuruluş tarafından test edilmedi henüz. Yerli olabilir, ki bunun da destekçisiyiz sonuna kadar devam edip uluslararası platformlarda bizi temsil etmeliler. Fakat mevcut durumda koruma altyapısı ve diğer konularda hele ki Norton gibi bir antivirüs ile kıyaslamak yanlış.

Kişisel sisteminizde deneysel amaçla kullanacaksanız sorun yok fakat asıl güvenlik ürünü yerine kullanılması konusunda emin değilim.

Geri
Yukarı