Norton kendiliğinden silindi

Fraosary

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Developer, Grafiker
Bugün Windows üzerinden sıfırlama yapmıştım sistem dosyaları bozulduğu için sıfırlamadan sonra Acer'in bana verdiği Norton Security Ultra yüklüydü, oyun oynarken kendiliğinden silindi. Çok korkuyorum çünkü bildiğim kadarıyla antivirüslerin kendiliğinden silinmesi normal değil.

Görev yöneticisi'nin başlangıç kısmında şöyle bir uygulama olduğunu gördüm:
1624560244643.png

Orijinal msascuil.exe dosyası, Microsoft Windows tarafından 'Windows Defender bildirim simgesi' adlı korumalı bir sistem işle midir? Bununla birlikte, virüsler, solucanlar ve truva atları gibi kötü amaçlı yazılım yazarları, tespit edilmekten kaçınmak için kasıtlı olarak işlemlerini çağırırlar.

Orijinal msascuil.exe dosyası, Microsoft Windows tarafından 'Windows Defender bildirim simgesi' adlı korumalı bir sistem işle midir? Bununla birlikte, virüsler, solucanlar ve truva atları gibi kötü amaçlı yazılım yazarları, tespit edilmekten kaçınmak için kasıtlı olarak işlemlerini çağırırlar.

Msascuil'in Microsoft'un şeyi olduğunu biliyorum ama silinmeden önce yoktu.

Msascuil'in Microsoft'un şeyi olduğunu biliyorum ama silinmeden önce yoktu.

net Framework 4.0 ve sonrası sürümü bilgisayarnıızda yüklü müdür
Buraya bir bakmanızı öneririm.

net Framework 4.0 ve sonrası sürümü bilgisayarnıızda yüklü müdür
Buraya bir bakmanızı öneririm.

Hocam defender ile tarama yapayım dedim tarama kendiliğinden durdu.

MSASCuiL virüs değil bende Malwarebytes ile tarayıp sildiğimde ortaya çıkar ve dosyalarda kalan Malwarebytes dosyasını silerim ve sistemi tekrar başlatırım ve MSASCuiL gider. Ama Norton'un kendi kendine silinmesi ve taramanın durması garip ve farklı bir olay.
Hocam defender ile tarama yapayım dedim tarama kendiliğinden durdu.
hata mı verdi nasıl kendiliğinden durdu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı