Note 3 aldım kasıyor, ne yapmalıyım?

Note 3 gibi bir telefonun kasmaması lazım. Sürekli orta tuşa basıp açık olan uygulamalar var, bunları kapayın. Hala sorun düzelmediyse güç tasarufunu kapayın. Hala sorun yine düzelmediyse en son güncelleştirmeleri yükleyin heralde android sürümünüzün 4.4.2 olması lazım.

Bende Note 3 kullanıyorum son güncellemesini yaptım bütün sorunlar gitti
Güncellemeler: Ayarlar 》 Genel 》 Cihaz hakkında 》 Yazılım güncelleştirme

Bir sürü antivirüs & hızlandırıcı adı altında reklam uygulama kurulmuştur diyeceğim de Note 3'de 3 GB Ram yok muydu yav, bu kadar kolay şişmemesi lazım. Güncellemelerle biraz daha rahatladığı söyleniyordu cihazın?
Sorun Ram değil zaten Note 3 de kullanılan işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Note 3'te kullanılan Exynos işlemci Snapdragon 800 ile aynı ayarda bir işlemci, performans olarak 800 çok az farkla daha önde yani tercih edilir ama işlemci farkı yüzünden ithal filan edilmez, uğraşılmaz. Burada satıcılar yurtdışından getirdikleri telefonları tüketiciye daha iyi diye satmak için bastırıyorlar, Exynos'u kötüleyip getirdikleri malı övüyorlar. Neden? Kendileri kazanmak için, bu kadar basit. Çoğu Android telefon kullanıcısı düşük performanstan yakındığında bir bakıyorum saçma uygulamalar kurmuşlar. Bu değilse garip paralel ithalatçılardan ya da güvenilmez satıcılardan almışlar ve sorunlu bir ürün; kaldı ki resmi satıcıdan bile alsanız bazen sorunlu bir ürün size denk gelebiliyor. O da değilse diye bir seçenek yok, elinizdeki üründe ya yazılım ya donanım sorunlu demektir.

Bende çok kararsız kaldım internetten Note3 Neo ya çok ısınıyo diyorlar güncelleştirmesi şöyle şöyle diyorlar. Sıcak bakmaya çalışıyom beni 4 sene götürse yeter hiç oyun oynamıyorum günün bazı kesitlerinde internetten sosyal ağlara giriyorum G2 düşündüm bi ara ama onunda kapağı açılmıyor, Micro SD yuvası yok. Kesin bi cevap verinde rahatlayayım kasmadan bi problem çıkarmadan 4 sene götürsün sizce hangisi? G2 mi? Note3 Neo mu? (Recep ve Ali abi siz özellikle sebepleriyle yardımcı olursanız makbule geçer)

4 sene kasmadan götürmek pek gerçekçi bir hedef değil. Bir kere alayım mümkün olduğunca gitsin diyorsan G3 ya da Z2'ye yönel. Samsung telefonlar çok uzun ömürlü olmuyor açıkçası.

Geri
Yukarı