Note 3 RAM Kullanımı

bysekowest

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle Note 3'ün RAM'i 3 GB ama telefonda 2.66 görünüyor ve yarısını telefon kullanıyor. Bana 1 GB ya da 1.5 GB RAM kalıyor. Bu normal midir ?

2.66 GB olarak gözükmesi tüm Note 3'lerde aynı. 3 GB dense de bir kısmı kernele vb. ayrıldığı için öyle geliyor. RAM miktarı arttıkça kullanılan RAM miktarı da artıyor. 1 GB RAM'li telefonda 500 MB kullanırken uygulamalar, 3 GB RAM'li telefonda 1.5 GB kullanıyor. Bu durumda sıkıntı yok.

İlerisi derken ne kadar ilerisi ? 3-4 sene sonra ne olacağını kimse bilemez. 3 GB RAM'li telefonda dert edeceksek bu durumu hiç telefon alamayız. :) Donma ve kasma gereksiz uygulamalardan, Android'idi şişiren çöp dosyalardan olur.

2.66 GB olarak gözükmesi tüm Note 3'lerde aynı. 3 GB dense de bir kısmı kernele vb. ayrıldığı için öyle geliyor. RAM miktarı arttıkça kullanılan RAM miktarı da artıyor. 1 GB RAM'li telefonda 500 MB kullanırken uygulamalar, 3 GB RAM'li telefonda 1.5 GB kullanıyor. Bu durumda sıkıntı yok.

İlerisi derken ne kadar ilerisi ? 3-4 sene sonra ne olacağını kimse bilemez. 3 GB RAM'li telefonda dert edeceksek bu durumu hiç telefon alamayız. :) Donma ve kasma gereksiz uygulamalardan, Android'idi şişiren çöp dosyalardan olur.
Yok sadece whatsapp,facebook ve 1-2 tane daha uygulama yüklersek(oyun dahi yüklemezsek) ram kullanımından kasmalar veya donmalar meydana gelebilir mi?

Onların yarardan çok zararı olur. Kullanmanı tavsiye etmiyorum. Bu konuda kalıcı bir çözüm istiyorsan Root atıp Greenify kullanmalısın. Ancak Knox sayacı var Note 3'te. Root işleri sıkıntılı.

Onların yarardan çok zararı olur. Kullanmanı tavsiye etmiyorum. Bu konuda kalıcı bir çözüm istiyorsan Root atıp Greenify kullanmalısın. Ancak Knox sayacı var Note 3'te. Root işleri sıkıntılı.

Ben Clean Master kullanıyorum ram ve gereksiz dosyaları temizlemek için. Nasıl bir zararı olur?

O uygulamalarla RAM'i temizleyip uygulamaları kapattığınızı düşünüyorsunuz ancak uygulamalar bir süre sonra kendilerini tekrar açıyorlar. Ve tekrar açılmaları sırasında daha çok kaynak tüketiyorlar. Pil ömrünü uzatacağım derken daha da kısaltırsınız. Clean Master programını tavsiye etmiyorum. Çünkü kendi arka planda çalışıp sistemi yoruyor.

Root dışında kesin bir çözüm yok. Ama yapabileceğiniz nedir ? Kullanmadığınız zaman elinizle kapatırsınız uygulamayı. Bu programların eline bırakıp telefonun yorulmasından daha iyidir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı