Note 7 vs Asus Zenfone 3 Deluxe

Adamlar her sene bir S serisi bir Note serisinden telefon çıkartıyor, Apple'da böyle yapıyor ama laf eden yok sebebi ise meyve veren ağaç taşlanır. Malum teknoloji kanalları ( teknoloji demeye bin şahit ) Samsung böyle Samsung şöyle yok her gün telefon çıkartıyo bilmemne derse sonuç böyle olur. Adamlar her bütçeye telefon yapıyor ve mantıklı olan da bu, adamlar pazarın hakimi bir dertleri yok isterlerse yumurtlar gibi telefon çıkartırlar sizene ? Diğer firmalara bir giren çıkan mı var ?

bende samsungu çok sevmem x performans gelse onu alacaktım fakat gelmeyince çoğu telefonu eledikten sonra bu ikisi arasında kaldım samsungun zırt pırt gelefon çıkarma politikası yüzünden bu ikisi arasında kaldım. Mesela note 4 çıkmıştı herkez ov filan 5 çıkınca hemen unutuldu sonra 5 e aynısı oldu 7 çıkınca daha sonra ynısının 7'ye olacağını düşünüyorum. S seriside böyle 4 çkkınca o muhteşem aradan 1 yıl geçmeden 5 çkkınca 4 unutulur 5 muhteşem olur. En yakın akadaşımda asus zenfone 2 laser var gayet memnun ama biyandada o kadar yenilikli note varken işte seçim çok zor :D
Telefon alıcağız yenisi çıkmayacak mı yani :D İnovasyonları, yenilikleri tüm telefon şirketleri yapıyor. Ama tabi Samsung bir tık daha hızlı denilebilir. Daha dün iPhone 7 çıkıcağını bile bile 6S aldım. Önemli olan ürünün kalitesi, ürün sonrası servis desteği, donanımı, yazılımı. Amacın hava felansa telefon zaten alamazsın. Tercih senin. Çok kaliteli bir firma olarak görmesemde Samsung'u öneririm. Asus'a göre bu sektörde birçok yönden daha iyi denilebilir.

AnTuTu Benchmark'ta Zenfone 3 Deluxe'ın Sd 820'li versiyonu 138k almışken Note 7 145k puan almış. Zenfone 3 Deluxe'ın Sd 821'li versiyonu kaç puan aldı bilmem ama Note 7 aynı çiple 7k fazla puan almışsa iyi bir cihazdır. Patlamalar gerçek mi, karalama amaçlı haber mi bilmem ama o durum size kalmış, Note 7 alınabilir.
Önemli olan telefonun sentetik testlerden aldığı puan değil kullanıcıya verdiği performanstır. Asus gerek arabirim olsun gerek oyun performansı olsun gayet başarılı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı