Note 8 kapandı açılmıyor

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
Uyurken şarja takmayı unuttum ve kapandı. Yaklaşık 2 saattir şarjda ama açılmıyor bir türlü açmak için bastığımda şarj tüpü gözüküyor ama %1 bile dolmamış.

Hocam ben bu aralar belki 10 tane kablo değiştirdim. Bir yerden bir yere giderken cebine atıp ya da çekmeceye koyarken kabloyu sarıp koyuyorsan şarj kablosu çabuk bozuluyor. Yeni bir şarj aleti alırsan %99 sorunun çözülecektir. Telefondan kaynaklı olsa şarj işareti de çıkmazdı. Ölü batarya sorunu olsa bunu hissederdin zaten. Çok çabuk biterdi batarya.

Muhtemelen pil ya da adaptör bozulmuş, telefonun giriş portu da bozulmuş olabilir

Aşağıda ki adımları uygular mısınız?
  • adım #1: güç butonu, Home butonu ve ses açma butonuna aynı anda basarak cihazı açın.
  • adım #2: Android recovery ekranı açılacak.
  • adım #3: ses tuşlarını kullanarak buradan reboot System Now seçeneğine dokunun.

Aşağıda ki adımları uygular mısınız?
  • adım #1: güç butonu, Home butonu ve ses açma butonuna aynı anda basarak cihazı açın.
  • adım #2: Android recovery ekranı açılacak.
  • adım #3: ses tuşlarını kullanarak buradan reboot System Now seçeneğine dokunun.

Adama neden hard reset attırıyorsun ki? Adamın tüm verileri gidecek. Ayrıca şarj %50'nin altındayken bu kesinlikle çalışmayacaktır. Bilmeyenler için hard reset = format.

Geri
Yukarı