Note 9 Pro vs. Realme 6 Pro vs. Note 10 Lite

ygzzz1425

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
3ü arasında çok kararsız kaldım. Aklımdaki asıl soru verilecek paraya değer mi aradaki farklar için. Note9 Pro vs Realme 6 Pro izlediğimde Realme'in kamera olarak çok çok daha iyi olduğunu bariz gördüm. 90Hz ve 8 GB RAM avantajı da olunca bu fiyata gayet uygun geliyor. Realme konusunda tek endişem garanti konusunda sorun yaşarsın denmesi o yüzde Note 10 Lite'a yönelmek geliyor içimden fakat aradaki fark 700TL'ye kadar çıkıyor Note 9 Pro ile kıyasladığımızda. Değerli üyeler, lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

Redmi Note 9 Pro 128 GB - Oppo Realme 6 Pro 128 GB - Mi Note 10 Lite

Realme'nin yeni bir marka olmasına rağmen çoğu şehirde servisi var.
Bu üçü arasından Realme 6 Pro öneririm.
Not: 6 Pro kullanıyorum. Cihaz hakkında merak ettiğiniz herhangi bir şey varsa sorabilirsiniz :).

Realme'nin yeni bir marka olmasına rağmen çoğu şehirde servisi var.
Bu üçü arasından Realme 6 Pro öneririm.
Not: 6 Pro kullanıyorum. Cihaz hakkında merak ettiğiniz herhangi bir şey varsa sorabilirsiniz :).

Yanıtın için teşekkür ederim. Batarya açısından memnun musunuz peki 60 ve 90Hz arasında bataryada çok fark var mı acaba? He bir de Update konusunda Xiaomi'ye göre geride kalıyor mudur acaba?

Hz'i bence çok takmamalısın, ekran AMOLED mi onu takmalısın mesela. PC gibi düşünme küçücük ekranda 60 ve 90 ne bileyim sırf pazarlama stratejisi gibi geliyor bana, mesela film izleyeceksin ya da YouTube video bakacaksın, e bunlar hep 60 FPS kaydediliyor yine sen 60 FPS izleyeceksin. Realme 6 Pro'nun işlemcisini bilmiyorum ama. Note 9 Pro ve Note 10 Lite'ın işlemci performansları aynı gibi bir şey ve iyiler. Aralarında en can alıcı fark Note 10 Lite'ın ekranı AMOLED. Note 9 Pro alan tanıdığım var akşam şarja takıyor sabah alıyor işteyken kullanıyor akşam işten geliyor gene video izliyor ufak oyunlar oynuyor gece 12'de telefonu kenara koyduğunda şarjı genelde %45 oluyor.

Hz'i bence çok takmamalısın, ekran AMOLED mi onu takmalısın mesela. PC gibi düşünme küçücük ekranda 60 ve 90 ne bileyim sırf pazarlama stratejisi gibi geliyor bana, mesela film izleyeceksin ya da YouTube video bakacaksın, e bunlar hep 60 FPS kaydediliyor yine sen 60 FPS izleyeceksin. Realme 6 Pro'nun işlemcisini bilmiyorum ama. Note 9 Pro ve Note 10 Lite'ın işlemci performansları aynı gibi bir şey ve iyiler. Aralarında en can alıcı fark Note 10 Lite'ın ekranı AMOLED. Note 9 Pro alan tanıdığım var akşam şarja takıyor sabah alıyor işteyken kullanıyor akşam işten geliyor gene video izliyor ufak oyunlar oynuyor gece 12'de telefonu kenara koyduğunda şarjı genelde %45 oluyor.

Hertz mesele değil benim için zaten. Sadece fiyata göre onları birer + olarak saydım. Arada 500TL fark oynuyor ve Realme 6 Pro işlemcisi, 9 Pro ve Note10 Lite ile aynı seviyede işlemci ayrıca RAM'in 8 GB olması da avantajlar arasında.

Yanıtın için teşekkür ederim. Batarya açısından memnun musunuz peki 60 ve 90Hz arasında bataryada çok fark var mı acaba? He bir de Update konusunda Xiaomi'ye göre geride kalıyor mudur acaba?

Bataryadan memnunum. Mesela 90Hz'de (mobil veri ve Bluetooth açık) 11 saat 47 dakika ekran süresi aldım.
60Hz'e aldığım ilk zamanlar dönüyordum ama şu an yüksek tazeleme hızına alıştığım için 60Hz kullanamıyorum. Yine de denemiştim, %20 seviyesinde 11 saat civarı almıştım.
Bahsettiğim 90Hz'deki kullanımımın ekran görüntüsünü ekliyorum. 60Hz'deki kullanımı bulamadım.

Güncelleme konusunda şunu söyleyeyim, aldığımdan beri 11_A.26, 11_A.28 ve 11_A.30 olmak üzere üç Realme UI güncellemesi geldi.
Gelen güncellemeler video çekimdeki mikrofon performansını arttırdı. Son güncellemeyle süper güç tasarrufu modu, göz rahatlığı modu için yeni özelleştirmeler, çoklu kullanıcı modu gibi yenilikler getirildi. Beta sürümüne katılan kullanıcılar da Android 11 güncellemesini aralık 2020'de alacak.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-11-20-08-52-24-93.jpg
    Screenshot_2020-11-20-08-52-24-93.jpg
    36,8 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:

Geri
Yukarı