Notebook Açılmıyor

• Konuyu başlatan Heyie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 855
H

Heyie

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, 15 gündür açmadığım Packard Bell markalı Notebook'um bugün açılırken renkler resmen neredeyse hiç görülmeyecek şekilde karaydı. Sonra zar zor onarmayı seçtim. Onardı, şimdi de açılırken şifre ekranı gelmeden resetliyor kendini. Bilgisayarımda kişisel dosyalarım da vardı, şimdi ne yapacağımı şaşırdım. Çözüm nedir arkadaşlar, lütfen yardım edin. Çok acelem var, çok teşekkürler.
14258230073491166552403.jpg

Evet, sol taraf çatlaklarla dolu, malum 5 yıllık bilgisayar. Ama 1 yıldır o çatlaklarla dolu. Batarya falan bitik de 3 ay daha lazım bana bu bilgisayar. Alanım da bilgisayar olduğu için lazım zaten.

Dosyaları ya HDD'i bir masaüstüne bağlayarak ya da USB'den çalışan bir linux sürümüyle laptobundan alabilirsin.
Sonrasında formatlar çalışıyor mu diye bakarsın.

Tabii geri yükleme çalışıyorsa bunları yapman dahi gerekmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
O da çalışmıyor :/

Arkadaşlar nasıl kurtarırım bilgisayarı? :( çok da acil işlerim vardı bari Format atarken hata vermese ya, çözümünü bilen lütfen yardım etsin :(

Dosyaları ya HDD'i bir masaüstüne bağlayarak ya da USB'den çalışan bir linux sürümüyle laptobundan alabilirsin.

Yukarıdakiler hakkında ne yaptın?

Format olmuyor derken sorun nedir?

OK, HDD'ini çıkarıp tekrar monte et. Gene çalışmaz ise masaüstüne bağlayıp HD tune ile tarat. HDD'nde sıkıntı olması muhtemel.

BIOS'da legacy mode aktif değil ise onu da aktive et.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı