Notebook anakartının serviste değiştiği nasıl anlaşılır?

brkbskc

Decapat
Daha fazla  
Notebook anakartım serviste değiştirilmiş görünüyor.

Anakart değişimi ile birlikte işlemci ve ekran kartıda mı değişmiş oldu? İşlemci 1135 G7 i5 işlemci ve iris Xe ekran kartı. Anakartla bütünleşik sanırım.

Bir de gerçekten değişti mi nasıl anlarım bunu? Bir yolu var mı? Seri numaraları hala aynı BIOS'a girdiğim de daha doğrusu servis etiket numarası notebook kasasının altında ki ile hala aynı. Ama servis raporunda değişti olarak görünüyor.

Anlamamın bir yolu var mı?

Eğer elinizde eski (varsa) Windows etkinleştirme anahtarı ile şimdiki bilgisayardaki etkinleştirme için kullanılanı karşılaştırın. Farklıysa değişmiştir. (Eğer freedos olarak aldıysanız bu seçenek devre dışı. :D )

Eğer elinizde eski (varsa) Windows etkinleştirme anahtarı ile şimdiki bilgisayardaki etkinleştirme için kullanılanı karşılaştırın. Farklıysa değişmiştir. (Eğer freedos olarak aldıysanız bu seçenek devre dışı. :D )
freedos aldım bılgısayarı :) win 10 yuklenmıs servisten dondugunde o sekıldeydı ve dıjıtal anahtar ıle etkınlesmıs yazıyordu.

Eskıden bıosta uretım tarıhı olarak 14.04.2021 yazıyordu sımdı orası bılgısayarı aldıgımda ılk actıgım tarhı olan eylul 2021 olmus.

freedos aldım bılgısayarı :) win 10 yuklenmıs servisten dondugunde o sekıldeydı ve dıjıtal anahtar ıle etkınlesmıs yazıyordu.

Eskıden bıosta uretım tarıhı olarak 14.04.2021 yazıyordu sımdı orası bılgısayarı aldıgımda ılk actıgım tarhı olan eylul 2021 olmus.
Üretim tarihi değiştiyse zaten anakart da değişmiştir. :)

peki işlemci ve ekran kartıda otomatik olarak değişmiş mi oluyor ? i5 1135g7 iris xe ekran kartlı anakart bu. Bildiğim üzerinde oluyor işlemci ve ekran kartı bi fikriniz var mı ?
Evet, işlemciler (ve iris xe, çünkü işlemcinin grafik birimi) anakarta bütünleşik oluyor. (Eski laptoplarda, kaçıncı nesildi unuttum, soketli değiştirilebilir işlemciler vardı ama şu an mobil dünyasında anakarta bütünleşik halde kullanılıyor. :) )

Yeni konular

Geri
Yukarı