Notebook kulaklık girişlerinin bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

atlantisegidek

Decapat
Günaydın, notebook açık iken iPhone kulaklığını bilgisayara takınca kulaklıktan sesi alamıyorum, notebookun hoparlöründen sesler geliyor... Notebook'u yeniden başlatınca kulaklığı algılıyor. 3 tane notebookta da aynı problem var. 3'ününde jakları bozuk olabilir mi? Farklı kulaklık veya hoparlör takıp denesem de gene aynı sonucu veriyor. Bu problemi yaşayan veya çözüm üretecek var mıdır?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses ayarlarına bakın kulaklığı taktığınızda kulaklığı algılıyorsa oradan kulaklığı aktifleştirin ama bunu otomatik olarak yapması gerekiyor.

Sürücünüzü kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Şahsen eski laptopumda da aynı sorun vardı ses driverını tekrar kurdum sonra ayarlarını kurcaladım biraz ondan sonra sorun çözülmüştü bende. Bir deneyin istiyorsanız.

Ses ayarlarına bakın kulaklığı taktığınızda kulaklığı algılıyorsa oradan kulaklığı aktifleştirin ama bunu otomatik olarak yapması gerekiyor.
Sürücünüzü kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Şahsen eski laptopumda da aynı sorun vardı ses driverını tekrar kurdum sonra ayarlarını kurcaladım biraz ondan sonra sorun çözülmüştü bende. Bir deneyin istiyorsanız.

foruma yazmadan önce iki durumu da denemiştim fakat sonuç alamadım. Büyük ihtimalle soketleri değiştirmek için servise göndereceğim de bu problemden emin olamadım :(

Geri
Yukarı