Toshiba notebook sürekli kapanma sorunu

darkLord479

Kilopat
Merhaba,

Toshiba notebook'u bataryasız kullanıyorum. Aslında bilgisayarım 1 yıl öncede oyunlarda kapanıyordu. Fakat 1 yıldır bu bilgisayarda oyun oynamıyordum ve bilgisayarım boştayken kapanmıyordu, 1 hafta öncesine kadar. Yine oyun oynarken kapanmasın diye videolar izledim ve güç seçeneklerinde ayarlamalar vs. yaptım. Sonunda ayarlar karıştı bende ayarları sıfırladım ve bilgisayar artık boştayken bile kapanmaya başladı. Dün Windows 8.1'den, Windows 10'a geçtim. Windows kurarken bile kapanmalar yaşadım. Uzun uğraşlar sonucu Windows 10'u kurdum. Şu anda ise Windows 10'da farklı bir kullanıcı oturumuna geçtiğimde 10-15 saniyede bilgisayar kapanıyor.

• Model: L50-B-27J
  • CPU: i5-5200U
  • RAM: 8 GB
  • GPU: R7 M260

Not: Şu anda bu adaptörü kullanıyorum 0335A1965 Orjinal Li Shin Notebook Adaptörü

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç planı Windows 8.1'den, Windows 10'a geçince etkili kalmaz diye düşünüyorum. Laptop temiz mi? Isınıyor mu diye kontrol ediyor musunuz?
Güç planını tekrardan ayarladım Windows'u kurar kurmaz. Laptop pek temiz sayılmaz ama bilgisayarın açıldıktan 10-15 saniye sonra ısınmaya bile fırsatı olmazken kapanmasını aklım almıyor. Bu arada yapmak istediğim şey: İkinci bir oturum kullanmaya çalışmak ve belki işe yarar diye mailden ikinci oturum kullanılabilir hale gelsin diye onayladım fakat durum aynı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı