Notebook sarsılma sonrası açılmıyor

Cabbarland

Femtopat
Selam LoL oynuyordum. oyundan düştüğümden dolayı laptopımı 2-3 kere sarstım ve bir anda her şey kapandı. Sonra bu ekranla karşılaştım.

WhatsApp Image 2021-02-26 at 13.34.20.jpeg

Ondan sonra Exit gelip kaydetmeden kapat seçeneğini seçtim. Açtıktan sonra ise bu ekran karşıma geldi.

WhatsApp Image 2021-02-26 at 13.36.32.jpeg

Ne olduğu bilmediğimden dolayı PC'ye kapattım. 2-3 defa resetledim ama hala ekran siyah duruyordu, sonra HARD DISK FAILED yazısını gördükten sonra panik yaptım ve tekrar resetledim. Karşıma ise böyle bir ekran geldi.

WhatsApp Image 2021-02-26 at 13.44.08.jpeg

Ve şifre ayarlamadığım halde şifre sorunca PC'yi kapattım ve kenara koydum. Acaba yardımcı olabilir misiniz?

İnternette BIOS pilini çıkartın 10 dakika bekleyip takın yazıyor ama sizinki dizüstü açması zor olur. Bilgisayarcıya götürün yanınızda açsın böyle bir pil olacak çıkartıp 10 dakika sonra takacak. O iş için 10 TL'yi zor veririm ama 40 TL'den fazla istemez.

İnternette BIOS pilini çıkartın 10 dakika bekleyip takın yazıyor ama sizinki dizüstü açması zor olur. Bilgisayarcıya götürün yanınızda açsın böyle bir pil olacak çıkartıp 10 dakika sonra takacak. O iş için 10 TL'yi zor veririm ama 40 TL'den fazla istemez.
Fiziksel bir işlem dışında yapabileceğim herhangi bir şey yok mu acaba?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı