Notebook soğutucusu verimli olur mu?

Bütçe
50-250

Vega10

Femtopat
Merhaba Huawei D15 Ryzen7 512 GB SSD modeli Notebook'um var. Bir soğutucu almaya karar verdim ama kafama takılan bazı sorular var. (ilk kez laptop kullanıyorum)

Alacağım soğutucu tx txacnbred 6 LED fanlı modeli.
Benim bilgisayarımdaki soğutucularla nasıl çalışacak 6 fan olduğu için hepsi birlikte çalışınca sıcak havayı geri içeri verir mi?
Soğutucu olmasa da notebook verimli bir şekilde kullanılabilir mi?
Farklı bir soğutucu kullanan ve memnun olan var mı?

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (94).png
    Ekran Görüntüsü (94).png
    32,6 KB · Görüntüleme: 38
Zaten D15 modellerinde herhangi bir problem yok ısınmayla alaklı havayı içeri atar ama hava bu yolunu bulur çıkar.
yani o sıcak hava içeride kalmaz diyorsunuz

Hayır, boştayken hiçbir işe yaramıyor. Yükteyken en fazla 2-3 derece fark ediyor.

Evet kullanılır.
hocam normalde bizim masaüstü de var sıcaklığı hissedemediğimiz için pek bi düşünce olmuyor ama laptop ısınınca bi kötü olmuyor değilim :)

Benim laptopta soğutma problemi olduğu için yük altında 100 dereceyi bile görebilirken soğutucu kullanırken en az 15-20 derece oynatıyor bende.
sizce almayı düşündüğüm soğutucu nasıl

yani o sıcak hava içeride kalmaz diyorsunuz

hocam normalde bizim masaüstü de var sıcaklığı hissedemediğimiz için pek bi düşünce olmuyor ama laptop ısınınca bi kötü olmuyor değilim :)

sizce almayı düşündüğüm soğutucu nasıl
USB kablosu ve USB girişi dandik değilse hemen bozulmaz ve iyi soğutur ama laptopta çok ısınma sorunları yoksa pek bir yararı dokunmaz. Ve bence led koymasalar daha iyi boşa güç yiyor o da ama koyuyorlar.

Son düzenleme:
USB kablosu ve USB girişi dandik değilse hemen bozulmaz ve iyi soğutur ama laptopta çok ısınma sorunları yoksa pek bir yararı dokunmaz. Ve bence led koymasalar daha iyi boşa güç yiyor o da ama koyuyorlar.
Sipariş ettim konudaki ürünü geldiğinde deneyeceğim buraya bilgi vereceğim ☺️
Alacak arkadaşlar için yazıyorum plastik kalitesi çok iyi değil ama performansı mükemmel ayarlama tuşları sert kolay kolay bozulacağını sanmıyorum notebook pcmi rahatlıkla soğutuyor kesinlikle alın derim ama biraz nazik kullanmak gerekli ☺️

Son düzenleme:

Geri
Yukarı