Nothing Phone 1 vs iPhone XS

Hocam bence:

Arayüzü kötü.
Kamerası kötü. (en azından iPhone XS'e göre kötü.)
Arayüz kaynaklı problemler olma olasılığı çok yüksek, zamanla performans düşüşü vs.
Kamerası daha iyi Nothing Phone 1'in.

Arkadaşımda var hocam şarjının hemen bittiğini söylüyor ve biraz bütçemi aşıyor açıkçası. Üstelik normalde Apple kullanıcısıyım Nothing Phone'nin işletim sistemi hoşuma gittiği için sordum.

S22 için dese kabul edilebilirdi. S23'te düzeltildi. Şarjı gayet iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence:

Arayüzü kötü.
Kamerası kötü. (en azından iPhone XS'e göre kötü.)
Arayüz kaynaklı problemler olsa olasılığı çok yüksek, zamnal performans düşüşü vs.
Doğru diyorsunuz hocam. Arayüzü klasik AndroidOS, arayüz kaynaklı problem zamanlı performans düşüşü arayüzde kasma problemleri oluşabilir. Telefonda dış tasarıma bakmamak gerek, önemli olan performans. iPhone XS veya o bütçeye XS Max bulursa, daha iyi olur.

iPhone alınacaksa sağlam bütçe ayrılıp yeni modellerden alınır. Halihazırda varsa XS kullanılır ama yoksa almayın bence. NP1 kullanıyorum şahane bir cihaz. TR fiyatı bir tık tuzlu ama max 15k'ya kadar da çok seçenek yok, ayrıca 256gb olduğunu da unutmayın. Bu devirde 64gb telefon alınmaz, hatta 128 de zorlayabilir. S22 de yakın fiyatta biraz daha eklerim dersen S22 düşünebilirsin.

Kamerası daha iyi Nothing Phone 1'in.

Testlerini izledim, 2023 model bir telefon daha 2018'de çıkan iPhone XS'den daha kötü video çekiyor (4K 30 FPS.). iPhone XS'de olan çoğu kamera özelliği (DOF, Live photo vs.) Nothing Phone'da yok, ayrıca işlemci olarak A12, kağıt üzerinde 778G+'dan daha iyi, ayrıca yazılım olarak bile XS çok daha iyi.

Bunun yerine S21 FE alabilirsiniz, XS eski kalıyor ve fiyatını hak etmiyor ama 8.000 lira altına bulursanız alınır.

Doğru diyorsunuz hocam. Arayüzü klasik AndroidOS, arayüz kaynaklı problem zamanlı performans düşüşü arayüzde kasma problemleri oluşabilir. Telefonda dış tasarıma bakmamak gerek, önemli olan performans. iPhone XS veya o bütçeye XS Max bulursa, daha iyi olur.
Ben anlamadım bu forumda diğer markalara arayüzü çok modifiye ediyo diye kızılıyordu şimdi de saf android sunan markalara laf edilir olmuş. Yurt dışında saf android olayı çok popüler. Beğenmezsen 3. parti launcher yükle kullan. Saf android sağ olsun cihazda ekstra gereksiz silinmeyen reklam uygulamalar yok. Bu da pilde ve performansa olmulu geri dönüş sağlıyor. Firma da 778G'nin modifiye edilmiş hali olan 778G+ kullanıyor ve cihazın optimizasyonu için ekstra özen gösterdiklerini belirtiyorlar. Zaten firmanın tek telefonu ve 3-4 yıl güncelleme sözü de verdiler. "Arayüz kaynaklı performans düşüşü" lafıyla anılması gereken son telefonlardan biri Nothing Phone. Dış tasarıma da niye bakılmaması gerek anlamadım, tasarımı önemseyen insanlar var; ben gözüme güzel gözükmeyen, elimde iyi hissiyat vermeyen, içime sinmeyen telefonu almam mesela. Kamerasının da XS'ten iyi olduğunu ekleyeyim.

Hocam bunun sebebi nedir güncel bir telefonun kamerasının böyle performans vermesi biraz garibime geldi çünkü 6S bile 4K 30FPS videolar çekebiliyor.

Neredeyse çoğu Android telefonda böyle hocam, nedenini tam olarak bende bilmiyorum ama büyük ihtimalle ya Android yüzünden ya da kullanılan işlemciler yüzünden.

Ben anlamadım bu forumda diğer markalara arayüzü çok modifiye ediyo diye kızılıyordu şimdi de saf android sunan markalara laf edilir olmuş. Yurt dışında saf android olayı çok popüler. Beğenmezsen 3. parti launcher yükle kullan. Saf android sağ olsun cihazda ekstra gereksiz silinmeyen reklam uygulamalar yok. Bu da pilde ve performansa olmulu geri dönüş sağlıyor. Firma da 778G'nin modifiye edilmiş hali olan 778G+ kullanıyor ve cihazın optimizasyonu için ekstra özen gösterdiklerini belirtiyorlar. Zaten firmanın tek telefonu ve 3-4 yıl güncelleme sözü de verdiler. "Arayüz kaynaklı performans düşüşü" lafıyla anılması gereken son telefonlardan biri Nothing Phone. Dış tasarıma da niye bakılmaması gerek anlamadım, tasarımı önemseyen insanlar var; ben gözüme güzel gözükmeyen, elimde iyi hissiyat vermeyen, içime sinmeyen telefonu almam mesela. Kamerasının da XS'ten iyi olduğunu ekleyeyim.
Hocam ben şunu belirteyim, Android kullanıcısıyım. Hayatımda hiç iPhone kullanmadım. Fanboy felanda değilim. iPhone çok kısıtlayıcı, ve özellikleri bol değil. 778G+ kötü bir işlemci değil. Ha bu arada o android kullan, sonrasında yavaşla olayı yok. Kardeşim o zaman ben kullanıyorum niye yavaşlama bile yok? Yurtdışında Nothing Phone 1 bayağı popüler zaten. Sıfır cihaz istiyor ise, Nothing Phone 1 daha iyi.

Ben anlamadım bu forumda diğer markalara arayüzü çok modifiye ediyor diye kızılıyordu şimdi de saf Android sunan markalara laf edilir olmuş. Yurt dışında saf Android olayı çok popüler. Beğenmezsen 3. parti Launcher yükle kullan. Saf Android sağ olsun cihazda ekstra gereksiz silinmeyen reklam uygulamalar yok. Bu da pilde ve performansa olmulu geri dönüş sağlıyor. Firma da 778G'nin modifiye edilmiş hali olan 778g+ kullanıyor ve cihazın optimizasyonu için ekstra özen gösterdiklerini belirtiyorlar. Zaten firmanın tek telefonu ve 3-4 yıl güncelleme sözü de verdiler. "arayüz kaynaklı performans düşüşü" lafıyla anılması gereken son telefonlardan biri nothing Phone. Dış tasarıma da niye bakılmaması gerek anlamadım, tasarımı önemseyen insanlar var; ben gözüme güzel gözükmeyen, elimde iyi hissiyat vermeyen, içime sinmeyen telefonu almam mesela. Kamerasının da XS'ten iyi olduğunu ekleyeyim.

Hocam kullanıcısı olduğunuzu söylemişsiniz. Batarya anlamında bir günü çıkarıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı