Nothing Phone 2 alınır mı?

Bütçe
25000
Bence kusur aramak için bu kadar detaylı baktığından rahatsız oldun, beni 3 telefonun görüntüleri de rahatsız etmedi. Aynı cımbızla hata çekme işlemini S21 ile çekilen bir video için de yapabiliriz. Burada arka kamera video performansı S23u ve 14Pro'yla yarışan bir telefon görüyorum ben ve en önemli kısım da bu çünkü video çekimi genel olarak daha basit işler için kullanılıyor. Ekstra sallantılı ortamlar veya ön kamera video çekimi çok daha nadir kullanılan özellikler, tabii bunlar da önemli ama NP2'yi S21'den kötü yapmıyor. Ayrıca vasatın kelime anlamının orta olduğunu düşünürsek ortalama üstü demek pek de hakaret sayılmaz NP2 için, 600 dolardan çıktı zaten telefon ve ortalama da epey yüksek artık. S21 700 dolardan çıktı bu arada.

Hocam, net cevabım. Ben olsam o fiyata NP2 almam. S23u ile 14 Pro Max ne video performansı olarak ne de diğer çekimlerde çoğunlukla yarışacak telefon değil. Videoyu tamamen izledim. NP2'yi ya 2 ya da 3 fotoğrafını beğendim. Onun harici gerisi kıyaslayınca çöp. Portre modunda beni epey rahatsız etti. S21'yi bilmem ama ikisinin kıyaslandığı bir video olsa daha sağlıklı yorum yapabilirim.

Hocam, net cevabım. Ben olsam o fiyata NP2 almam. S23u ile 14 Pro Max ne video performansı olarak ne de diğer çekimlerde çoğunlukla yarışacak telefon değil. Videoyu tamamen izledim. NP2'yi ya 2 ya da 3 fotoğrafını beğendim. Onun harici gerisi kıyaslayınca çöp. Portre modunda beni epey rahatsız etti. S21'yi bilmem ama ikisinin kıyaslandığı bir video olsa daha sağlıklı yorum yapabilirim.
Videonun amacı zaten s21 ile np2'nin kıyaslanmayacak olmasıydı, ikisinin kıyaslandığı bir video bile yok. S23u ve ip14prodan kötü tabii ki yarı fiyatta bu cihaz ama aynı videoda bulunacak kadar mücadele veren de bir cihaz. Zaten dediğim gibi yorumlarda da bunu takdir etmişler kimse np2 daha iyi dememiş. Aldığı puanlar da fena değil, diğer karşılaştırma videolarında da fiyatına göre gayet iyi iş çıkartıyor. TR fiyatı fazla dedim zaten ve ben de s21fe önerdim ama S21 videoda np2'den daha iyi demeye gerek var mı? Bunu tartışmak için de s23u ile olan karşılaştırma videosunu kullanıyoruz, ha bi de video performansını tartışmak için fotoğraf performansını kullanıyoruz tabii. 😃 Sanırım sadist exynos adında birine kullandığı samsung telefonun daha iyi olmadığını açıklamaya çalışmak hataydı. Tabii benim amacım sadece bu değil aslında, bu forumdaki ikinci el ip11 ve s21fe/s23 dışı her telefonu dışlama algısını bozmak istiyorum. Nothing de yeni firma diye bolca bilgi sahibi olunmadan atılıp tutulan bir firma şu an. Konunun ilk mesajlarında da gözüküyor bu.

Videonun amacı zaten S21 ile NP2'nin kıyaslanmayacak olmasıydı, ikisinin kıyaslandığı bir video bile yok. S23u ve IP14Pro'dan kötü tabii ki yarı fiyatta bu cihaz ama aynı videoda bulunacak kadar mücadele veren de bir cihaz. Zaten dediğim gibi yorumlarda da bunu takdir etmişler kimse NP2 daha iyi dememiş. Aldığı puanlar da fena değil, diğer karşılaştırma videolarında da fiyatına göre gayet iyi iş çıkartıyor. TR fiyatı fazla dedim zaten ve ben de S21FE önerdim ama S21 videoda NP2'den daha iyi demeye gerek var mı? Bunu tartışmak için de S23u ile olan karşılaştırma videosunu kullanıyoruz, ha bir de video performansını tartışmak için fotoğraf performansını kullanıyoruz tabii. 😃 sanırım sadist Exynos adında birine kullandığı Samsung telefonun daha iyi olmadığını açıklamaya çalışmak hataydı. Tabii benim amacım sadece bu değil aslında, bu forumdaki ikinci el IP11 ve s21fe/s23 dışı her telefonu dışlama algısını bozmak istiyorum. Nothing de yeni firma diye bolca bilgi sahibi olunmadan atılıp tutulan bir firma şu an. Konunun ilk mesajlarında da gözüküyor bu.

Ülkede çok tutulmadığı için normal. Kurucusu sanırsam OnePlus şirketinin kurucu ortağıymış. Elbette nothing şirketi daha kurulalı 3 seneyi doldurmamış ama kendi hâlinde iyi cihazlar sunuyor fakat rakipleri hayli kuvvetli. Yine de iyi yol ilerliyorlar.

Nothing Phone 2'nin video stabilizasyonu performansı. Zamanında buglu ve kötü çalışan Exynos'lu S22'den kötü duruyor bu fiyat bandı için bir tık kötü.
Bunu dedim diye ilk nothing fanlari tarafından eleştiriye tutuldum. Komik değil mi?

S23 U iPhone 14 Pro'dan kötü tabii ki yarı fiyatta bu cihaz ama aynı videoda bulunacak kadar mücadele veren de bir cihaz. Zaten dediğim gibi yorumlarda da bunu takdir etmişler kimse np2 daha iyi dememiş. Aldığı puanlar da fena değil, diğer karşılaştırma videolarında da fiyatına göre gayet iyi iş çıkartıyor. TR fiyatı fazla dedim zaten ve ben S21 FE önerdim ama S21 videoda NP2'den daha iyi demeye gerek var mı?
OIS performansini karsilastiriyoruz. Kisaca kabul edip etmemenin zerre onemi yok. Demeye gerek var.
Bunu tartışmak için de S23 U ile olan karşılaştırma videosunu kullanıyoruz, ha bie de video performansını tartışmak için fotoğraf performansını kullanıyoruz tabii.
Fotoğrafların vasat olduğunu inkar edemeyince hatalarımla saldırıyorsun tabii.
Haberin olsun hala çok kötü çekiyor. Demenle durum değişmedi.
😃 Sanırım sadist exynos adında birine kullandığı samsung telefonun daha iyi olmadığını açıklamaya çalışmak hataydı.
OIS performansı daha iyi dedim sadece. Telefonum daha iyi dediğim bir yeri goster, camdan aşağı atayım telefonu.
Tabii benim amacım sadece bu değil aslında, bu forumdaki ikinci el iPhone 11 ve S21 FE/S23 dışı her telefonu dışlama algısını bozmak istiyorum. Nothing de yeni firma diye bolca bilgi sahibi olunmadan atılıp tutulan bir firma şu an. Konunun ilk mesajlarında da gözüküyor bu.
Kendi telefonun markası olunca savunmak zorunda kalıyorsun değil mi? Benle tartisamayinca hatalarımla saldırıyorsun. Aksini iddia edecek kaynağın ve bilgi birikimin yok çünkü.
Kendi kullandığı telefonun markasını övmek zorunda kalanlar bitmeden bu forum rahatlamayacak. Bunu Samsung gömen biri söylüyor. Sen tost makinenle devam et yoluna. Bahsettiğin arayüz One UI düzeyine asla gelemeyecek. Hatta belki MIUI bile, kim bilir.

Bunu dedim diye ilk nothing fanlari tarafından eleştiriye tutuldum. Komik değil mi?

OIS performansini karsilastiriyoruz. Kisaca kabul edip etmemenin zerre onemi yok. Demeye gerek var.

Fotoğrafların vasat olduğunu inkar edemeyince hatalarımla saldırıyorsun tabii.
Haberin olsun hala çok kötü çekiyor. Demenle durum değişmedi.

OIS performansı daha iyi dedim sadece. Telefonum daha iyi dediğim bir yeri goster, camdan aşağı atayım telefonu.

Kendi telefonun markası olunca savunmak zorunda kalıyorsun değil mi? Benle tartisamayinca hatalarımla saldırıyorsun. Aksini iddia edecek kaynağın ve bilgi birikimin yok çünkü.
Kendi kullandığı telefonun markasını övmek zorunda kalanlar bitmeden bu forum rahatlamayacak. Bunu Samsung gömen biri söylüyor. Sen tost makinenle devam et yoluna. Bahsettiğin arayüz One UI düzeyine asla gelemeyecek. Hatta belki MIUI bile, kim bilir.
İlk mesajda sadece ois performansı daha iyi dememişsin. Video'da S21'den bile zayıf kalıyor demişsin, sonra da sadece oise odaklanmışsın ki Ois tek başına video performansını belirlemiyor. Hatalarına saldırmak ne; konuyu videodan açan sensin, konuyu video dışına çıkaran da sensin, e haliyle bunu belirtiyorum. İlk belirttiğin mesajında telefoto dışındakilere hala karşıyım değişen bir şey yok.
İllaha fotoğraf hakkında yorum yapmam gerekirse; np2 beklenir mı diye açılan ilk konuya telefoto eklenmeli, şimdiden sızan şeyler beklentimi düşürdü gibi şeyler yazdım. Telefoto yok hala ve düşük ışıkta saçmaladığı oluyor, bunlar dışında fena değil. Fotoğraf işleme stilini Pixel'lere benzetiyorum ve daha gerçeğe yakın olması hoşuma gidiyor. Np1'deki gibi güncellemelerle birkaç ufak dokunuş daha yapsalar iyi olabilir.
Bahsettiğim arayüz de One UI arayüzüne benzemek istemiyor zaten. One UI'ı aktif kullanan birisi olarak aşırı da beğenmiyorum, işlevselliğinden ötürü insanlara öneriyorum ama bana gereksiz doldurulmuş geliyor, böyle düşünen tek kişi de değilim. Saf android tarafına yakın bakanlar zaten nothing os'i sevdi şu ana kadar. Benim de ilk tercihlerim nothing os veya zenfone'un kullandığı olurdu. Ayrıca sana fanboy demiyim diye mi yaptın bilmiyorum ama her mesaj sonunda büyük firmaları kötülediğini eklemene gerek yoktu. Zaten her işine gelmeyen durumda fanboy diyenler ve gerçekten fanboy olanlar bitmedikçe rahatlamaycak burası.

Geri
Yukarı