Nothing Phone alınır mı?

Bütçe
11000
Benim için de NP1 daha mantıklıydı. NP1 yerine şunu al dedikleri cihazların hepsini uzun uzadıya inceledim ama memnun etmedi. Tercih meselesi. Yalnız forumda tüm nothing konularında nothingi bilmeyenlerin boşa kötülemesi üzücü. Firma şu an çok iyi gidiyor. Verdikleri yazılım güncellemeleri telefonu çok daha iyi yaptı. Yakında Nothing OS 2.0 çıkıyor ve o da çok sağlam duruyor. 778G+'lı cihaza 4 yıl güncelleme sözü vermeleri de gösteriyor zaten çabalarını. Keşke böyle yılda az telefon çıkartıp çıkardığı telefonlara özenen diğer firmalar da Türkiye'ye giriş yapsa.
Ekran konusunda cesaret edemiyorum ben yoksa gerçekten iyi cihaz. Ekranda yeşil çizgi veya ölü piksel yaşayanlar bir tık fazla gibi geldi.

Telefon ilk çıktığında yazılımı, özellikle kamera yazılımı şu anki kadar iyi değildi o yüzden birkaç yazılımsal bugla karşılaştığımı hatırlıyorum ama şimdi düşündüm de son zamanlarda hiçbir pürüzle karşılaşmamışım. Pil günü rahat çıkarıyor, cihaz çok akıcı ve hızlı, kullandığım uygulamaların hepsi iyi çalışıyor. Ha aklıma şey geldi, kamerada bazen fotoğraf çekince işlenmesi birkaç saniye bekletiyor (nedense Android'lerde yaygın bu biraz). Ben farklı şarj cihazı kullanıyorum, cihaz için tam uyumlu şarj cihazı bulmak zordu biraz çünkü çok yaygın olan 33W Xiaomi şarj cihazı tam performansta şarj etmiyor. Cihaz için uygun bir alet buldum, resmi şarj cihazıyla elde edilen değerlerle aşağı yukarı aynı sürede şarj ediyor.

Bu arada bence de NP2 tuzlu olacak. 8 gen 1'in yanına telefoto lens ve bir hoparlör daha eklemelerini bekliyorum. NP2 için acelemiz yok NP1'e odaklıyız dediler daha sonra NP2 haberleri çıkmaya başladı, bence hedefleri NP1'in yerini alacak bir cihaz değil de daha üst segment cihaz isteyenlere seçenek sunup NP1'i bütçe dostu telefon olarak bırakmak, yani NP2 daha yüksek bir fiyattan çıkacak gibi.

@SualpSener kanka ben de şu meşhur Ahmet'ten NP1 almayı düşünüyorum tekrar stok gelmiş. Ekranındaki yeşil ışık ve yanıklar düzeldi mi ne oldu? Bir de bu problemle zamanla mı ortaya çıkıyor yoksa ilk gün belli olur mu? Satıcı iade ve değişimi yalnızca ilk gün için sağlıyor da.

@SualpSener kanka ben de şu meşhur Ahmet'ten NP1 almayı düşünüyorum tekrar stok gelmiş. Ekranındaki yeşil ışık ve yanıklar düzeldi mi ne oldu? Bir de bu problemle zamanla mı ortaya çıkıyor yoksa ilk gün belli olur mu? Satıcı iade ve değişimi yalnızca ilk gün için sağlıyor da.
Bu sorunun donanımsal olması lazım yani yeşil ekran sorunlu cihaz denk gelmezse rahatsın. Ben 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım. Evofon'dan alan arkadaşım da bir sorunla karşılaşmadı. Maalesef şans işi. Bu sorun ne kadar yaygın emin değilim nothing redditinde daha detaylı araştırabilirsin İngilizce olarak. Problem daha az belirgin başlayıp artabiliyor diye biliyorum. İlk gün karanlık tema ile farklı parlaklık ayarlarıyla grimsi yüzeylere dikkatli bakarak fark edebilirsin. Bu konuyu iyice araştır, veya risk almak istemiyorsan TR cihazı ya da başka cihaz almak tek çözüm maalesef.

Bu sorunun donanımsal olması lazım yani yeşil ekran sorunlu cihaz denk gelmezse rahatsın. Ben 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım. Evofon'dan alan arkadaşım da bir sorunla karşılaşmadı. Maalesef şans işi. Bu sorun ne kadar yaygın emin değilim nothing Reddit'inde daha detaylı araştırabilirsin İngilizce olarak. Problem daha az belirgin başlayıp artabiliyor diye biliyorum. İlk gün karanlık tema ile farklı parlaklık ayarlarıyla grimsi yüzeylere dikkatli bakarak fark edebilirsin. Bu konuyu iyice araştır, veya risk almak istemiyorsan TR cihazı ya da başka cihaz almak tek çözüm maalesef.

Peki telefonun kasa ya da ekranı falan arızalansa değişmesi gerekse yedek parçası var mı? Marka yeni sonuçta birçok telefoncu duymadı bile. Parçası bulunuyor mu?

Peki telefonun kasa ya da ekranı falan arızalansa değişmesi gerekse yedek parçası var mı? Marka yeni sonuçta birçok telefoncu duymadı bile. Parçası bulunuyor mu?

Ben aldığım zaman bu konu da problemdi ama artık Nothing Phone Türkiye'de yani parçaları bulunabilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı