Nothing Phone 2 beklenir mi?

@SualpSener, benim cihazdan beklentim SoC performansı ve panel kalitesi. Sizin tek beklentiniz arka kapak tasarımı ise, orasına bi'şey diyemem. Ayrıca adamların arayüz yaptığı falan yok. Standart Stock Android'e yazı fontu ve 1 - 2 Widget eklemişler, olan bu. Buna da Nothing OS diyorlar? Sizin yılda 50 tane cihaz çıkarıp - unutandan kastınız Samsung ise; Samsung o haliyle bile cihazlarına 4 sürüm güncellemesi veriyor. Nothing'te ise bu durum 3 ile sınırlı, hem de cihaz sayısı az olmasına rağmen. Fiyatına göre de malzeme kalitesi normal düzeyde, sırf o ışıklandırma yüzünden benzer donanımlı cihazlardan bariz daha pahalıya satılıyor. Server kayıtlı S23 Ultra sıfır olarak son baktığımda 27k₺ bandında idi, fiyatı yükselmiş olabilir.

E ben benim tek beklentim kapak tasarımı demedim ki, hatta aksine o olay o bile değil yazmışım.

NP2'de 8+ gen 1 var gayet iyi bir işlemci, daha tasarruflu 1-120Hz ekrana geçtiler kullanıcı yorumları da olumlu geliyor. Stock Android'in olayı zaten reklam ve gereksiz uygulama içermemesi, bunun yanında ufak dokunuşlar yapmak. Nothing de 2.0 ile Sony veya ASUS'un stok androidine kıyasla epey kimlik kazandıracak değişikliklere gitti. NP1'in fiyatında simetrik ekran çerçeveli, metal gövde çerçeveli, cam arka kapaklı telefon göremedim ben hepsi plastik kullanıyor. Hayır Samsung'u kast etmedim zaten birkaç yıllık firmanın dünyadaki en büyük pazar payına sahip firmalarından birinden iyi olması beklenmezdi. Yine de kısa süreli tecrübelerine rağmen piyasada bulunun çoğu firmanın aksine ucuz modellere oynayıp telefon yelpazelerini kirletmiyorlar ve çıkardıkları telefona desteği sürdürüyorlar. S23U ayarında cihaz çıkartmalarına daha çok var ama en boşa hypelanan marka lafını da çoktan geçtiler.

Firmayı sevmiyor veya tercih etmiyor olman doğal bir şey de her yeni bir şeyler deneyen firmaya ne yapıyor diye bakmadan boşa hypelanıyor deyip önlerini kesmeye çalışmak da saçma.

NP2'de 8+ gen 1 var gayet iyi bir işlemci.

O SoC'un teknik özelliklerine bakmanı öneririm, Nothing özellikle UnderClock yapılmış versiyonu kullanıyor. Bi'de o fiyatına rağmen...

NP1'in fiyatında simetrik ekran çerçeveli, metal gövde çerçeveli, cam arka kapaklı telefon göremedim ben hepsi plastik kullanıyor.

S21 FE var; arka kapak plastik, ancak çerçeve metal.
Bu arada Phone 1'in çerçevesi metal değil, alüminyum.

Firmayı sevmiyor veya tercih etmiyor olman doğal bir şey de her yeni bir şeyler deneyen firmaya ne yapıyor diye bakmadan boşa hypelanıyor deyip önlerini kesmeye çalışmak da saçma.

Önlerini kesmiyorum, böyle bir firmanın tutunabilmesi için ilk modellerde F/P'a oynaması gerekirdi.

Sizin de sırf beğendiğiniz bir firma diye bu kadar desteklemeniz saçma.

Neyse, yakında Global'de balonu söner bu markanın da...

O SoC'un teknik özelliklerine bakmanı öneririm, Nothing özellikle UnderClock yapılmış versiyonu kullanıyor. Bi'de o fiyatına rağmen...

S21 FE var; arka kapak plastik, ancak çerçeve metal.
Bu arada Phone 1'in çerçevesi metal değil, alüminyum.

Önlerini kesmiyorum, böyle bir firmanın tutunabilmesi için ilk modellerde F/P'a oynaması gerekirdi.

Sizin de sırf beğendiğiniz bir firma diye bu kadar desteklemeniz saçma.

Neyse, yakında Global'de balonu söner bu markanın da...
8 gen 2 fiyatı fazla arttırırdı (8+128 600$'dan çıktı), 8 gen 1 de malum. 8+ gen 1 bayağı yerinde bir seçim olmuş zaten sistemin sadeliği ve optimizasyon farkı da var sonuç olarak cihaz akıcı yapmayı başarmışlar. Bence işlemci bu telefonun eleştirilcek son noktalarından. Telefoto bulunmaması veya su geçirmezlik seviyesinin düşük olması daha göze çarpan eksikler, bu telefonu kullanıp da 1 tane bile ne kötü bir işlemcisi varmış diyecek birinin çıkacağını sanmıyorum.
S21fe de zaten sevdiğim ve bolca önerdiğim bir cihaz fakat arka kapağın cam olması başka bir şey ve s21fe'nin öyle değil sonuç olarak. Ha kalitesiz mi değil, ekran çerçeveleri simetrik olmasa da ince ve eldeki hissiyatı hala çoğu telefondan iyi, keza boyutsal anlamda da kibar ama s21fe tek başına np1'in ortalama üstü malzeme kalitesine sahip olduğunu değiştirmiyor. Piyasada, özellikle TR piyasasında Samsung diğer firmalarla kıyaslayınca hem yerel fiyatlandırmasıyla hem de asırlık tecrübesiyle farkını hissettirse de piyasadaki tek firma onlar değil, Nothing'in de diğer firmalara kıyasla çok iyi yaptığı şeyler var, bunların başını da malzeme kalitesi, OS, güncelleme desteği gibi şeyler çekiyor.
Nothing çoğu firma gibi herhangi bir kimliğe sahip olmayan ab024 isimli f/p bir cihaz çıkartsaydı o kadar f/p telefon üreten firma arasında tercih edilmeleri için bir sebep olmayacaktı. Farklı bir şeyler deneyerek yükselemeyi denediler ve bu bir nevi işe yaradı, çabuk ilgi çektiler. Farklı bir rota denemeleri takdire şayan.
Ben sırf beğendiğim bir firma diye desteklemiyorum sadece, cidden vizyonsuz ve tek derdi para kazanmak olan bir firma olsa desteklemezdim. Np cihazları da körü körüne önermiyorum hiçbir yerde, her zaman o fiyattaki diğer alternetifleri söyleyip Nothing'in yeni firma olduğunun da altını çizerim. Fakat görüyorum ki farklı bir şeyler arayan bir sürü insan varmış. Reddit, discord gibi yerlere göre Nothing'ten memnun olan büyük bir kesim var, patlamaya hazır bir balon gibi durmuyor şu anlık, ilerde ne olacağını zaman gösterir. Bazen kağıt üstünde hangisinin biraz daha iyi olmasından ziyade senin gönlünün hangisinden yana olduğu önemli oluyor. Nothing'in bu konuda extra bir seçenek oluşturması çok güzel bence. Asus, Sony gibi firmalar gelse keşke de onları da desteklesek.

Geri
Yukarı