Notların düşük olması

9. sınıfa gidiyorum. Edebiyattan bir soruyu yanlış okumuşum, 8 puan kaybettim, 80 aldım. Matematikten bir soruyu hoca kabul etmedi, 10 puan kaybettim, 70 aldım. Bugün de fizik sınavı olduk, 60 falan bekliyorum. Ders çalışırken asla odaklanamıyorum. Şarkı açıyorum, kafam şarkıya gidiyor. Öbür türlü de çalışırken canım sıkılıyor. Pazartesi biyoloji sınavım var. Bana çalışma tekniği bileniniz varsa söyleyebilir mi? Mutlaka takdir almam lazım bu yılu.

Ustam tam bir şey diyemem sana doktor bilir bunu ama bende de benzer şeyler vardı ama senden daha beterdim 30-50 arası hatta 20'lere kadar düştüm benim küçük kardeşim var ona dikkat eksikliği kondu ritalin+ conserto (yazılışını hatırlayamadım ama bu muntemlen) başladı benden de şüphe ettiler falan bende de olduğu ortaya çıktı ilaç kullanımına başladım notlarım şu an 85-100 arasında en düşüğü 80 fazlasıyla odaklıyor beni ilaçlar. Dediğim gibi bu doktor kontrolünde olan bir şey internetten araştırabilirsin.

Dostum sen kimseyi dinleme çalışmana bak. Zaten 10 ve 11. sınıfta derslerin zorluğunu anlayacaksın. Sana tavsiyem sayısal okuyacaksan matematiği iyi öğren. Misal buradakiler lisede mezun olayım yeter kafasında oldukları için 10 almış kendisi sen 60 almışsın daha ne istiyorsun diye laf ediyorlar. Hiçbir dersi dinlemeyip sınav günü çalışkan birinin yanına gidip bana ders anlat da 50'yi geçeyim derdindeler. Eğer çevrendeki herkes seni başarılı buluyorsa o çevreyi değiştir çünkü en iyileri sensindir ve hep öyle kalırsın kendini geliştiremezsin. Konu eski fakat hala 9.sınıf olduğun için cevap vermek istedim.
Bu arada kızları da fazla takma hepsi aynı sadece dedikodu, kim ne yapmış, şu çocuk sevgilisinden ayrılmış; 1-2 aylık yalandan sevgi, ayrılınca seni eziklerler, arkandan atıp tutarlar. Sana tavsiyem sevgili aramaya falan çalışma doğru insan zaten bulur seni.

Yeni konular

Geri
Yukarı