NOVA-3060 vs BLADE-4060

Destek 3A oyunlara gelmeye devam ediyor. DLSS şart diye Bir şey yok ayrıca. 4060 üzecek bir kart değil. Kas gücü diye diye aklınız bulanmış sizin. Ha ayrıca güç tüketimi bakımından 4060 çok tatlıdır.

Sana gelirse, yazılımdan dolayı önermiyor dediğin adam sayamayacağın kez AMD kart önerdi.

Her şeyi kas gücü sanıyorlar işte. AMD umarım frame generation desteği getirir yoksa kart satışlarını iyice batırır AMD. Artık devir sadece kas gücü değil teknolojiye doğru gidiyor. 4060 ile 4060 Ti'ın bile tüm AMD kartlardan şu an teknoloji açısından açık ara fark ile önde.

Hocam FSR 2.0 açsan RX 6700 XT gene farkı kapatıyor. TLOU gibi bir oyunda 30 FPS fark atıyor

DLSS 3.0 4060 veya 4060 Ti test videolarını izledin mi? Karşılaştırmalarına bakmana öneririm. FSR DLSS 2.0'ın bile adamakıllı bir rakibi değildi. DLSS 3.0'ın hiç olamaz.

FSR 3.0'ında hiçbir zaman DLSS 3.0'a rakip olacağını düşünmüyorum. Teknoloji açısından her zaman NVIDIA öndedir.

Çok kafamı karıştırdınız 17k ya sistem uygun gibi ne yapmalıyım.

6700XT kötü bir kart değil ama teknoloji açısından zayıf. Ray Tracing optimizasyonuda çok iyi değil. Sana kalmış ne tercih etmek istediğin. Kas gücü istersen 6700XT teknoloji istersen 4060.

FSR 3.0'ında hiçbir zaman DLSS 3.0'a rakip olacağını düşünmüyorum. Teknoloji açısından her zaman NVIDIA öndedir.

6700XT kötü bir kart değil ama teknoloji açısından zayıf. Ray Tracing optimizasyonuda çok iyi değil. Sana kalmış ne tercih etmek istediğin. Kas gücü istersen 6700XT teknoloji istersen 4060.

Hocam sorun yaşar mıyım arada 5K fark var monitör parası.

@WWxSunSet bu arada şunu da söyleyeyim FSR 2.0 genelde 30-35 FPS arttırırken DLSS 3.0 50-60 FPS bile yükseltebiliyor bazı oyunlarda. 4060 standart ile 6700XT'nin arasında 20 FPS'lik falan fark var. Neredeyse eşit oluyor kartlar. Özellikle frame generation açılınca 4000 serisi uçuyor.

Hocam sorun yaşar mıyım arada 5K fark var monitör parası.

2'side iyi güzel kartlardır. NVIDIA her zaman yazılımda öndedir ama AMD'de de iyi iş çıkartmaya başladı yazılımda. Ben açıkçası 6000 serisi değil 7000 serisi tercih ederdim çekirdekleri vs. daha gelişmiş 6000 serisine göre. Ama o 6700XT Sistemin'de fiyatı çok iyi. Söz sana kalmış.

@kino yardım edebilir.

@WWxSunSet

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DLSS 3.0'ın performansını görebilirsin. Videoyu önceden de izlediğim için Spider-Man yerinde başlatmış. Cyberpunk yerinde başlatabilirsin.

Yeni çıkan birçok oyunda DLSS desteği oluyor ve 4060 kötü bir ekran kartı değil. Biraz zayıf doğru ama kötü değil. Teknoloji kartı 4060 ile 4060 Ti. Sırf 12 GB VRAM diye 6700XT almak biraz saçma olur. Ayrıca FSR hiçbir zaman DLSS gibi olamaz.
Starfield'da yok. Callisto Protocol'de yok. Uncharted'da da olmayabilir Amd anlaşmalı oyun. 6700 XT o kartın çok daha ucuz ve iyi bir alternatifi. 16 gb olan versiyonuyla aralarında fiyat olarak dağ var çünkü. 8 gb ise yetersiz. Kesinlikle 6700 XT alınmalı.

Geri
Yukarı